Językowe

Z polszczyzną za pan brat

III POWIATOWY  KONKURS  POPRAWNEJ POLSZCZYZNY

pod patronatem Starosty Lubelskiego

W poniedziałek 9 kwietnia 2018r.  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach odbył III POWIATOWY KONKURS POPRAWNEJ POLSZCZYZNY „Z polszczyzną za pan brat”. Organizatorem zmagań jest szkoła ponadgimnazjalna.  Patronat objął Starosta Lubelski Paweł Pikula. Uczestniczyło w niej sześć trzyosobowych drużyn z gimnazjów oraz ZSP.

Gimnazjum w Niemcach  reprezentowała  drużyna  w składzie:

Ola Tarnas IIIB, Małgosia Sidor IIIC i Julka Pietkiewicz IIIC

Miło nam poinformować, że nasze  uczennice  zajęły pierwsze miejsce, pokonując gimnazjalistów z Ciecierzyna, Czemiernik, Piotrowic oraz uczniów  szkoły ponadgimnazjalnej. Okazuje się, że nie taki język straszny…

Wszyscy  uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a laureaci  atrakcyjne nagrody.

Z polszczyzną za pan brat

II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS  POPRAWNEJ POLSZCZYZNY

pod patronatem Starosty Lubelskiego

We czwartek  9 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach odbył się drugi etap konkursu  „Z polszczyzną za pan brat”. Był to etap międzyszkolny. Zmagania językowe zorganizowała szkoła ponadgimnazjalna, a patronat sprawował Starosta Lubelski Paweł Pikula. Uczestniczyło w niej pięć trzyosobowych drużyn z gimnazjów oraz ZSP.

Gimnazjum w Niemcach  reprezentowała  drużyna   złożona ze zwycięzców etapu szkolnego:

Kinga Jasińska III B, Milena Wójcik III A i Bartek Sokołowski III B

Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie  zostali zwycięzcami  konkursu. Pokonali gimnazjalistów z Ciecierzyna, Czemiernik oraz uczniów  szkoły ponadgimnazjalnej. Są  z polszczyzną za pan brat!

Wszyscy  uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a laureaci  atrakcyjne nagrody książkowe.

Anna Zgierska

Sukces naszych poliglotek w Bełżycach!

27 kwietnia odbył się powiatowy etap Konkursu Translatorskiego  „Skrzydlate Słowa” organizowany przez Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach. Konkurs objęty został honorowym patronatem Starosty Lubelskiego, patronatem naukowym UMCS  oraz Kuratorium w Lublinie.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach – j. angielski oraz j. niemiecki. Wzięli w nim udział reprezentanci 12 szkół z powiatów: lubelskiego, opolskiego i puławskiego. Uczestnicy mieli 90 minut na przetłumaczenie dwóch tekstów - wiersza z polskiego na język obcy i fragmentu prozy z języka angielskiego lub niemieckiego na polski. Poziom jaki zaprezentowali finaliści był bardzo wysoki i dosyć wyrównany, dlatego jury konkursu miało niezwykle trudne zadanie. Po długich obradach ustalono listę zwycięzców, wśród których znalazły się dwie uczennice z Niemiec! W konkursie z języka niemieckiego Weronika Prusik z kl. IIIA zajęła 3 miejsce, a w eliminacjach z języka angielskiego Oliwia Maj z kl. IIIC zajęła również zaszczytne 3 miejsce.

Dziewczynom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języków obcych!

Zapraszamy do lektury artykułu z tego wydarzenia na stronie Powiatu Lubelskiego:

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS  „Z polszczyzną za pan brat”

We wtorek 15 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach odbył się drugi etap konkursu  „Z polszczyzną za pan brat”.  Był to etap międzyszkolny. Organizatorem  zmagań językowych była szkoła ponadgimnazjalna. Nasze gimnazjum reprezentowały trzyosobowe drużyny klas trzecich – zwycięzcy etapu szkolnego. Oto oni:

Kl. III A – Aleksandra Wójtowicz, Aleksandra Kukiełka, Weronika Zaorska

Kl. III B – Katarzyna Bartosik, Aleksandra Rodak, Maria Łucka

Kl. III C – Maja Paszkowska, Paulina Bartosik, Oliwia Maj

Z przyjemnością informujemy, że nasze drużyny bardzo dobrze radziły sobie z zadaniami dotyczącymi poprawności językowej , a drużyna kl. III C zajęła pierwsze miejsce na podium. Uczennice:  Maja Paszkowska, Paulina Bartosik, Oliwia Maj zwyciężyły w etapie międzyszkolnym konkursu. Wszyscy  uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a laureatki  atrakcyjne nagrody.