Teatralne

WYRÓŻNIENI W WOJEWÓDZKIM PRZEGLĄDZIE TEATRÓW DZIĘCIĘCYCH

Zespół teatralny „Czarująca 4c”, który tworzą  uczniowie klasy 4c  (Ewelina Adamska, Julia Stefaniak, Ola Warowna, Marta Marcinek, Magda Jędrychowska, Milena Mazurek, Justyna Misiak, Aleksander Jóźwik) został wyróżniony w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych „Inscenizacje 2017”. Wśród 19 grup teatralnych z domów kultury, szkół podstawowych i placówek wychowania pozaszkolnego województwa lubelskiego komisja postanowiła wyróżnić nasz zespół za przestrzenną kompozycję i zaangażowanie aktorskie w przedstawieniu „Prawo Jazdy” (reżyseria pani Natalia Winiarska, pani Anna Wójcik). Zdjęcia z przeglądu można obejrzeć na stronie MDK „Pod Akacją”.

WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD TEATRÓW DZIECIĘCYCH POD PATRONATEM LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY 21,22 MAJA 2013- rozstrzygnięty.

III NAGRODA

- Teatr MALINKI Zespołu Szkół w Niemcach

za walory wychowawcze autorskiego scenariusza, scenografię i spontaniczność wykonania

w przedstawieniu „Kurczak Żółty Bill czyli podwórkowy western dla odważnych”,

scenariusz i reżyseria Bożena Malinowska

- TEATR KLASY 1 c Zespołu Szkół w Niemcach

za stronę plastyczną przedstawienia „O żabkach i żuczku” w reżyserii Emilii Białek

- Teatr WESOŁE DZIECIAKI Zespołu Szkół w Niemcach

za bogatą i funkcjonalną scenografię w przedstawieniu „Lampa Aladyna”

w reżyserii Małgorzaty Piekarczyk

SKŁAD KOMISJI:

- Jolanta Rychłowska - aktorka Teatru im. J. Osterwy w Lublinie,

- Mieczysław Mazurek - muzyk, kompozytor,

- Renata Adamczewska - sekretarz, MDK „Pod Akacją” w Lublinie

GRATULUJEMY!

Wojewódzki Przegląd Teatrów Dziecięcych „„Inscenizacje 2009”

W dniach 18,19,20 05. 2009 r. odbył się Wojewódzki Przegląd Teatrów Dziecięcych „„Inscenizacje 2009”. Jury po obejrzeniu 28 przedstawień teatralnych ze szkół podstawowych i placówek wychowania pozaszkolnego województwa lubelskiego przyznało Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty , 2 nagrody oraz 6 wyróżnień. W tym 2 wyróżnienia dla grup teatralnych z naszej szkoły. Zdobyły je teatrzyki :

„Malinki” klasa 1c za kostiumy i trafne pomysły muzyczne w przedstawieniu „ Grzyby”  w reżyserii Bożeny Malinowskiej.

„Wesoła Gromadka” klasa 1b za pracę z dziećmi nad tekstem w przedstawieniu „ Baśniowy pociąg”  w reżyserii Małgorzaty Dynerowicz

PRZEGLĄD TEATRÓW DZIECIĘCYCH - Scena Młodych 2008

Wyróżnienie dla Teatru „TRZPIOTY” (klasa IIa) „Przygody smoka Hieronima” w reżyserii Iwony Choiny)za plastyczną wizję teatru.

( Wystąpiło 35 zespołów teatralnych. Jury przyznało 1 Grand Prix, 3 równorzędne nagrody, 12 wyróżnień zespołowych, 5 wyróżnień indywidualnych)

Wojewódzki Przegląd Teatrów Dziecięcych - ,,INSCENIZACJE 2008"

Wyróżnienia:

- teatr „MALINKI” Szkoły Podstawowej w Niemcach za autorski scenariusz zespołu   w przedstawieniu  „Kicusia i Szaruś na wyspie Nukanaka” w reżyserii Bożeny Malinowskiej

- teatr „WESOŁA GROMADKA Szkoły Podstawowej w Niemcach za walory wychowawcze przedstawienia  „Muzeum baśni” w reżyserii Małgorzaty Dynerowicz

- teatr „WESOŁE DZIECIAKI Szkoły Podstawowej w Rudce Kozłowieckiej za dobór muzyki w przedstawieniu „Dentystyczna przygoda pewnej Baby Jagi” w reżyserii Doroty Gajownik

(Wystąpiło 26 grup teatralnych. Jury przyznało Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty, nagrodę oraz 14 wyróżnień  w tym 3 dla naszej szkoły !!!)