• Praca szkoły w okresie wakacyjnym

 • Terminy Rad Pedagogicznych sierpniowych w Szkole Podstawowej w Niemcach w roku szkolnym 2017/2018

  1. 20 sierpnia 2018 r. godz. 9.00
  2. 31 sierpnia 2018 r. godz. 9.00

  J. Wójcik

 • Egzaminy poprawkowe

 • KLEKS ABSOLWENT już w rękach Czytelników

  Zgodnie z tradycją naszej szkoły, redakcja KLEKSA przygotowuje pożegnalny  prezent dla absolwentów gimnazjum. Jest to specjalne wydanie szkolnego pisma, poświecone w całości sprawom trzecioklasistów. W tym roku premiera KLEKSA ABSOLWENTA 2018 miała miejsce 21 czerwca, podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego dla uczniów klas III gimnazjum. W numerze znalazły się materiały na poważnie i na wesoło, a także mnóstwo zdjęć. Wersja elektroniczna KLEKSA  dostępna na stronie szkoły w zakładce KLEKS. Redakcja życzy przyjemnej lektury i beztroskich wakacji. Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.

 • 4 b najlepsza w Polsce z ekologii

  „Pomagam z Natury” to tytuł ogólnopolskiego projektu aktywnej kampanii edukacyjnej, organizowanej przez Roztoczański Park Narodowy. 14 czerwca, w Zwierzyńcu,  odbyło się uroczyste podsumowanie działań projektowych i wręczenie nagród zwycięzcom. I miejsce zdobyła klasa 4b Szkoły Podstawowej w Niemcach! Uczniowie aktywnie pracowali przez cały rok pod kierunkiem  wychowawczyni p. Katarzyny Iwańczuk i p. Marka Grudy. Młodym ekologom serdecznie gratulujemy. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce „Nasze sukcesy /Ekologia”. Foto-relacja ze Zwierzyńca w albumie.

 • Natalia i fabryka cukierków!

  Miło mi poinformować, że Natalia Goljanek – uczennica klasy 3a naszej szkoły – zdobyła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Dzień Dziecka z Pszczółką” i wygrała nagrodę – WYCIECZKĘ DLA CAŁEJ KLASY do Fabryki Cukierków „Pszczółka” w Lublinie.  Tak więc dzień 13 czerwca 2018r. był dla uczniów klasy 3a wyjątkowy – zwiedzanie fabryki, degustacja cukierków, spotkanie z Pszczółką, konkurs z nagrodami, medale, słodkie upominki. Organizatorom dziękujemy, a Natalce gratulujemy!!!

 • „Razem odkryjmy świat programowania”

 • Podziękowanie

  Podziękowanie dla Rady Rodziców, która przy wsparciu Wójta Gminy Niemce oraz pracowników Szkoły i Sponsorów zorganizowała wspaniały festyn z Okazji Dnia Dziecka. Grillowane kiełbaski, lody, wata cukrowa oraz ciekawe zajęcia sportowe z Akademią Sportu, aktywne oglądanie bojowego wozu strażackiego, motorów żużlowych czy walki sumo na specjalnej macie uczyniły dzień 30 maja niezapomnianym dla wielu uczniów naszej szkoły.

 • Pomagam z Natury

  29 maja uczniowie klasy 4b odwiedzili Roztoczański Park Narodowy w Zwierzyńcu. Wycieczka odbyła się w ramach ogólnopolskiego projektu aktywnej kampanii edukacyjnej „Pomagam z Natury”, realizowanego przez Roztoczański Park Narodowy. Zajęcia podzielone były na dwie części. Na początku uczniowie zdobywali wiedzę teoretyczną (zwiedzanie wystawy stałej, zajęcia w pracowni przyrodniczej). Potem przyszedł czas na wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. Uczniowie wcielili się w rolę przyrodników, zostali wyposażeni w lupy, lornetki, atlasy, miarki, mierniki i ruszyli „Ścieżką edukacyjną Bukowa Góra”. Taka lekcja przyrody bardzo przypadła czwartakom do gustu.

 • Protokół z głosowania w sprawie wyłonienia kandydatów na patrona Szkoły Podstawowej w Niemcach

 • Klasy 3b i 3 c w Warszawie

  28 maja uczniowie klas trzecich wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Trzecioklasiści zwiedzili  Stadion Narodowy trasą „Piłkarskie Emocje” a następnie udali się na  Stare Miasto w Warszawie gdzie zwiedzili : Kolumnę Zygmunta, Plac Zamkowy z zamkiem Królewskim, Rynek, Archikatedrę, Barbakan, mury obronne oraz  pomnik Małego Powstańca. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

 • Warsztaty z robotyki i … super zabawa

  28 maja klasa 1c miała okazję uczestniczyć w warsztatach z robotyki. Uczniowie pod okiem instruktora stworzyli roboty-rumaki, których zadaniem było stoczyć pojedynek rycerski. Roboty powstały z klocków lego, zostały ożywione przez wmontowane mechanizmy, a pojedynki były fascynujące. Miłym dopełnieniem warsztatów był pobyt w edubawialni, gdzie każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Zapraszamy na fotorelację.

 • Kandydaci do tytułu "Osobowość Szkoły w Niemcach"

 • Tajemnice Gwadelupy

  Poznaliśmy je podczas piątkowego spotkania tj.25 maja. Tym razem gośćmi szkolnej biblioteki była rodzina państwa Szmydtów, która pięć miesięcy spędziła na  karaibskiej  wyspie, Gwadelupie. Podczas dwugodzinnej relacji dowiedzieliśmy się, jak się żyje w tym zamorskim, należącym do Francji, departamencie. Zobaczyliśmy piękne, egzotyczne zdjęcia i usłyszeliśmy, jak wygląda edukacja domowa. Dlaczego kura Albertyna okazała się  pomocna, a kokos bywa niebezpieczny? Czy można głaskać iguany? Jaka odległość dzieli Polskę od Gwadelupy? Jak wyglądają Kreole? Czy możliwa jest kąpiel w wodospadzie? Jak spaceruje się po dżungli?  Dziękujemy  pani Basi, panu Tomkowi oraz ich dzieciom za bezinteresowną obecność wśród nas. Nabraliśmy ochoty na podróżowanie, w kronice pozostał piękny ślad wieloletniej przyjaźni... Zdjęcia  w Albumie fot.

 • KONCERT LAUREATÓW

  W piątek 25 maja w  Zespole Szkół Elektronicznych w Lublinie odbyło się podsumowanie i koncert laureatów IX edycji Konkursu Marynistycznego „Z piosenką pod żaglami”, organizowanego we współpracy z Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”. Konkurs objęli Honorowym Patronatem:  Prezydent Miasta Lublin oraz Lubelski Kurator Oświaty i Wychowania. W uroczystości uczestniczyły dwie uczennice naszego gimnazjum, które znalazły się w gronie laureatów: Małgosia Sidor z kl. III C zdobyła drugie miejsce w kategorii literackiej, a Gabrysia Przypis z kl. II C została wyróżniona w kategorii recytacji. Cieszymy się sukcesem naszych gimnazjalistek i zapraszamy do obejrzenia zdjęć  w „Albumie fotograficznym”.

 • Było ich dwóch, drugi to niespodzianka

  Mowa o gościach Miasta Poezji- lubelskiego festiwalu literackiego. Spotkali się  z uczniami w zaciszu czytelni (24 maja 2018). Marek Kusiba- poeta, reporter  i tłumacz Ryszarda  Kapuścińskiego na stałe mieszka w Kanadzie. Dawid Mateusz- autor debiutanckiej, docenionej  Stacji wieży ciśnień. Poeci wiedli ciekawą pokoleniową rozmowę, przywołali wiele literackich nazwisk, wspólnie z uczniami stworzyli najlepszy amatorski wiersz "Czym się różnią ludzie?". Było o wielokulturowości,  patriotyzmie, o Bogu,  życiu w dwuświatach, pokonywaniu słabości, dążeniu do celu. Także o tym, że najważniejszym aktem w doświadczeniu człowieka jest spotkanie drugiego człowieka. Dziękujemy Ośrodkowi „Brama Grodzka-Teatr NN” w Lublinie za  sponsoring. Zdjęcia w Albumie fot.

 • Dzień praw zwierząt

 • Wybór Patrona Szkoły

  Informuję, że na podstawie przeprowadzonych w środowisku szkolnym ankiet wyłoniono trzy kandydatury na patrona, które będą poddane głosowaniu:

  1. Marta Łosiowa- 390 wskazań
  2. Jan Paweł II -15 wskazań
  3. Ziemia Lubelska -17 wskazań

  PROCEDURA_NADANIA_IMIENIA.pdf

  Protokół-patron.pdf

   

 • "Szkole pomagamy i świat oczyszczamy"

  Szkoła Podstawowa w Niemcach bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej ,,Szkole pomagamy i świat oczyszczamy" w ramach której zbieramy elektrośmieci. Zbiórka elektrośmieci odbędzie się w Szkole Podstawowej w Niemcach ul. Szkolna 23 w dniach  4-8 czerwca 2018 roku w godzinach 7- 17. Punkt  zbiórki: plac szkolny obok garaży- sprzęt wielkogabarytowy, natomiast sprzęt małogabarytowy w garażu. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt szkoła otrzyma bony, które będzie mogła wymienić na sprzęt sportowy lub materiały biurowe. Zapraszamy do udziału w akcji.

  Elektrośmieci-plakat.pdf

  Koordynatorzy akcji : wicedyrektor  Jadwiga Łucka-Drozd, nauczyciel przyrody i biologii Urszula Głuszak

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Niemcach
  ul. Szkolna 23
  21-025 Niemce


 • 817561594
  817561728

Galeria zdjęć