• Gminne Obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości

  W niedzielę 11 listopada delegacja Szkoły Podstawowej w Niemcach na czele z p. Dyrektorem Jerzym Wójcikiem wzięła udział w Gminnych obchodach 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości.  Szkołę reprezentowali przyszli członkowie Pocztu Sztandarowego (jako Poczet Flagowy), Orkiestra Dęta, klasa 8c z p. Jerzyn Czubackim oraz liczni uczniowie wraz z rodzicami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych uroczystości w naszej galerii.

 • 100 lat niepodległości

  100 lat niepodległości – to czas aby pokazać małym i dużym jak piękna jest nasza Ojczyzna. Uczynili to uczniowie kl.2c i 3 SP Niemce wraz z wychowawczyniami p. E.Bartosik oraz G.Michalską, którzy wierszem i pieśnią patriotyczną pokazali dzieje naszej Ojczyzny, jej walkę o niepodległość i wolność, ale też jej umiłowanie i piękno dnia dzisiejszego podczas akademii dla klas 1-4. Uroczysty dzień podkreślili piękną postawą i strojem ozdobionym narodowymi kokardami. Naszą akademię zakończyło podsumowanie inicjatyw podejmowanych przez klasy – „100 książek na 100 –lecie niepodległej”- kl.3 z wych.G.Michalską  i „100 najpiękniejszych słów” kl.2b z wych. B. Malinowską-wg uczniów, rodziców, nauczycieli najpiękniejsze słowa to: miłość, kocham, ojczyzna. Uroczyste spotkanie zakończyło odśpiewanie hymnu państwowego przez całą społeczność naszej szkoły, która do nas dołączyła .

 • 100 lat Niepodległej

  9 listopada w Szkole Podstawowej im. Marty z Budnych Łosiowej w Niemcach rozpoczęły się uroczyste obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała nasz hymn narodowy. Następnie uczniowie kl.5a, 8b i 8c zaprezentowali widowisko słowno-muzyczne o treści niepodległościowej przygotowane pod kierunkiem p. Marioli Sidor oraz p. Ilony Kichtiak. Doskonałym uzupełnieniem pięknych recytacji były pieśni patriotyczne  wykonane przez szkolny chór, którym dyrygowała p. Olga Skrzypczak–Kowalczyk.

 • „A TO POLSKA WŁAŚNIE…”

  8 listopada już po raz piąty w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod hasłem „A to Polska właśnie…”. Do zaprezentowania talentów artystycznych zostali zaproszeni gimnazjaliści i ósmoklasiści ze szkół z Gminy Niemce. Dojrzałymi recytacjami uczniowie uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wiersze, które wybrzmiały, były piękną lekcją historii, kultury i patriotyzmu. Organizatorem zmagań konkursowych jest nasza szkoła  we współpracy z GBP w Niemcach oraz Stowarzyszeniem Chór Męski „Bas Canto”. Honorowy patronat objął Wójt Gminy Niemce p. Krzysztof Urbaś. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych są nasi uczniowie: Gabriela Przypis (IIIC), Karolina Polkowska (IIIC) oraz Krystian Wiechnik (VIIIc). Gratulujemy! Więcej informacji i dokładne wyniki konkursu znajdziecie w zakładce „Nasze sukcesy”, a zdjęcia w „Albumie fotograficznym”.

 • Pamiętamy o bohaterach

  Z okazji Święta Niepodległości uczniowie klasy drugiej c i trzeciej byli na cmentarzu parafialnym. Na grobach poległych żołnierzy zapalili znicze, złożyli wieńce. Odmówili modlitwę w intencji poległych. Była to chwila, która uświadomiła im jak ważne są słowa: Bóg, honor, ojczyzna.

 • Poloneza czas zacząć…

   Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, dla uczczenia  100-LECIA NIEPODLEGŁEJ  OJCZYZNY, społeczność naszej szkoły zatańczyła poloneza. W otoczeniu biało-czerwonych barw dekoracji, w rytm podniosłej muzyki, tanecznym krokiem przetaczał się korowód ok. stu par. W pierwszej parze poloneza wodził pan dyr. Jerzy Wójcik  wraz z przedstawicielką Rady Rodziców panią  Ewą Adamską a dalej panie wicedyrektorki Barbara Józefacka, Beata Gajuś w parach z uczniami  oraz  uczniowie z różnych klas od najmłodszych po gimnazjum  a z nimi  zaangażowani wychowawcy.  W albumie fotograficznym  można zobaczyć bogactwo figur tanecznych  oraz odczuć atmosferę podniosłości.

 • Wyjątkowa oferta dla czytelników

  Przypominamy i zapraszamy. Tak dużych pieniędzy w historii szkolnej biblioteki jeszcze nie było. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, który realizuje nasza książnica, umożliwia zakup ogromnej  ilości atrakcyjnych  nowości. Wśród pozyskanych dotychczas książek znajdują się pozycje o intrygujących tytułach, m.in.   O chłopcu, który pływał z piraniami, Hebanowe serce, Babcie od A do Z, Dziura w podróży, Fińskie dzieci uczą się najlepiej, Książę Mgły, Książka, dzięki której pokochasz książki, Banzai, Cukierku, ty łobuzie. Uwaga! Czytanie nie boli. Dzięki umiejętności czytania możesz żywić swój mózg, sprawnie myśleć i realizować największe marzenia.

 • Drugi Dzień Głośnego Czytania

  Drugi Dzień Głośnego Czytania odbył się w ostatnim tygodniu października. Temat to: „Moje mocne i słabe strony – zabawy wierszami Jana Brzechwy”. Uczniowie klasy 2b przygotowani przez p. Bożenę Malinowską czytali pierwszoklasistom wiersze mówiące o ludzkich wadach i zachowaniu niekoniecznie dobrze widzianym. Były też wspólne zabawy, zgadywanki, taniec, a nawet masaż relaksacyjny – wszystkie z wykorzystaniem wierszy J. Brzechwy. Na zakończenie drugoklasiści zaprezentowali inscenizację wiersza „Na straganie”. Tak spodobały im się występy, że postanowili poczytać też wiersze swoim rówieśnikom z klasy 2a w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i to jeszcze nie jest ich ostatnie słowo.

 • O polskości na Łotwie

  To tytuł spotkania, które poprowadził dziś, 30 października, absolwent szkoły Karol Tuziemski. Wystąpił on przed uczniami klas IIIA, IIIC i 8b, podzielił się swoją wiedzą, doświadczeniem i emocjami. Słowo Łotwa napełnił treścią. Na przykładzie losów dwojga Polaków z Dyneburga ( (ona- 95 lat, on- 19- latek) opowiedział o Polakach zamieszkujących na terenie Łotwy (dawne Inflanty Polskie). Byliśmy nad Dźwiną, zaglądaliśmy do polskiej szkoły, do tzw. Domu Polskiego, spacerowaliśmy m.in. ul. Warszawską. Karolu, dziękujemy za lekcję polskości i patriotyzmu oraz inspirację, by widzieć więcej, chcieć więcej, przeżywać głębiej. Więcej informacji na www.stacjadyneburg.pl

 • Jesień w poezji

  Trzecioklasiści byli na lekcji bibliotecznej. To nic nadzwyczajnego, pomyśli niejeden, a moim uczniom wizyta dużo pomogła, gdyż zapoznali się z poezją o jesieni. W wierszach spotkali: Panią Jesień obdarowującą dziewczynkę różnymi warzywami, warzywa kłócące się na straganie, rolnika pracującego na roli. Był też wiersz, w którym grzyby martwiły się czy zmieszczą się w koszyku grzybiarza. Wesołe, humorystyczne i pełne kolorów wiersze rozbawiły uczniów w ten dzisiejszy, pochmurny dzień. Pełni animuszu i z wielkim skupieniem uczniowie już w klasie,  w grupach lub pojedynczo, mieli za zadanie stworzyć swe wiersze właśnie o jesieni lub jej darach. A jak one brzmią i czy są ciekawe, tego będzie można się dowiedzieć w Biuletynie Jesiennym.

 • Trzecioklasiści i Niepodległa

 • Pierwszaki - Słodziaki

  We wtorek, 16 października uczniowie klasy I b i I c spotkali się, aby poznać przygody Słodziaków z leśnej polany. Pani Małgorzata Piekarczyk i Barbara Roziewicz czytały rozdziały książki "Gang Słodziaków" i rozmawiały z Pierwszaczkami na temat zwierzątek i ich przygód. Dzieci wspaniale, aktywnie słuchały, ale nie tylko. Były zabawy sportowe, zbieranie orzechów, kasztanów, "sadzenie drzewek", pląsy, rozwiązywanie krzyżówki, gra - zbieranie skarbów, a na zakończenie - malowanie wizerunku Słodziaka. Było wesoło i gwarnie. Pierwszy Szkolny Dzień Głośnego Czytania uważamy za udany.

 • Jesienne czytanie

  "Jesień to dobra pora na czytanie" - takie hasło było motywem przewodnim lekcji bibliotecznej, na którą 12.10.2018r. pani K. Szłapa zaprosiła uczniów klasy 2b. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali czytanych fragmentów książek związanych z piękną, kolorową porą roku - jesienią, rozwiązywali zagadki, kolorowali jesienne obrazki. Lekcja głośnego czytania w bibliotece szkolnej była bardzo interesująca, zachęciła uczniów do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z bogatego księgozbioru.

 • Jesienna lekcja

  11 października uczniowie klasy 1c po raz pierwszy odwiedzili szkolną bibliotekę. Zostali zaproszeni przez p. K. Szłapę na lekcję o tematyce jesiennej. Zagadka dotycząca tematu spotkania była dla dzieci prosta, ponieważ piękny wystrój czytelni i wystawka książek były dla nich podpowiedzią. Uczniowie wysłuchali ciekawe , wesołe wierszyki o tematyce jesiennej. Oglądali obrazy związane z jesienią. Odgadywali także zagadki i malowali piękne listki w jesiennych kolorach. To była ciekawa, pouczająca lekcja.

 • Zaczytani są wśród nas, czyli 7c w jesiennych plenerach.

  W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa klasa 7c wybrała się w jesienne plenery wokół naszej szkoły, zabierając ze sobą swoje ulubione lektury. Co wyszło z tego pozowania, zobaczcie w Galerii. Jedno jest pewne: Czytanie Nie Boli, co widać po naszych modelach i modelkach.

 • Pyszna wycieczka

  We środę 10 października klasa IVa  udała się na wycieczkę do Regionalnego Muzeum Cebularza w Lublinie.  To nietypowe muzeum bardzo zaciekawiło czwartoklasistów. Uczniowie dowiedzieli się o historii Lublina, poznali legendę o Esterce i królu Kazimierzu Wielkim oraz przepis na pyszne cebularze -  tradycyjny wypiek z Lubelszczyzny. Pod okiem fachowca – piekarza Franka przygotowali  cebularze. Pokaz zakończył się degustacją . Była to interesująca, niecodzienna i bardzo smaczna  lekcja  regionalizmu, o czym świadczą wypowiedzi  uczniów w zakładce „Z życia szkoły” oraz zdjęcia w „Albumie fotograficznym”.

 • Jesiennie w bibliotece

  We wtorek uczniowie klasy 1 b spotkali się w bibliotece, aby porozmawiać o jesieni. Chociaż Pierwszaczki nie umieją jeszcze czytać,  pani Krysia Szłapa potrafiła zainteresować ich literaturą piękną i popularno-naukową. Uczniowie aktywnie słuchali czytanych fragmentów literatury, a potem chętnie samodzielnie wyszukiwali obrazy jesieni w różnych książkach. Rozwiązywali zagadki, łamigłówki i kolorowali jesienne obrazki. Pierwsza lekcja głośnego czytania w bibliotece szkolnej była bardzo ciekawa i pouczająca.

 • Wybory Samorządu Uczniowskiego

 • Spotkanie z policjantami

  W dniu 19.09.2018r. uczniowie klas 1-3 spotkali się z policjantami z Komisariatu w Niemcach. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa uczniów w ruchu drogowym, zasad przechodzenia przez przejście dla pieszych, poruszania się rowerzystów, zachowania się w sytuacji kontaktu z nieznanym psem, a także zasad postępowania gdy ktoś obcy puka do drzwi. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, ciągle zadawali różne pytania, niektórzy chcieli dowiedzieć się jak zostać policjantem. Na koniec spotkania czekała uczniów niespodzianka w postaci odblasków ufundowanych przez PZU.

 • Sprzątanie świata

  Akcja ,,Sprzątanie świata" w naszej szkole odbyła się 21.09.2018r.. Uczniowie z poszczególnych klas pod opieką nauczycieli porządkowali wyznaczony teren. Chętnie i z dużym zaangażowaniem sprzątali przydzielony obszar. Celem akcji było uwrażliwienie na czystość w szkole i poza szkołą oraz wzrost świadomości segregacji odpadów wśród dzieci i młodzieży.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Niemcach
  ul. Szkolna 23
  21-025 Niemce


 • 817561594
  817561728

Galeria zdjęć