• Gorączka sobotniego dnia

  Wilk tańczy z zającem, kościotrup wygina śmiało „ciało”, a wampir  ucieka przed gromadą piszczących księżniczek. Wszystkiemu spokojnie przygląda się kilku policjantów. Co jest grane? A grana jest „makarena”, „kaczuchy” i „Jesteś szalona”. Takie sceny można było zaobserwować na  uczniowskim balu karnawałowym , który odbył się 12 stycznia w naszej szkole. Braknie słów, żeby oddać atmosferę tej wspaniałej zabawy. Zapraszamy więc do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

 • Kolędujemy z Dziadkami

  Święto Babci i Dziadzia to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. W zimowy wieczór, 11 stycznia 2019r., wychowawczynie i uczniowie klas: 1c i 2b zaprosili babcie i dziadków na wspólne kolędowanie. Uroczystość odbywała się na sali gimnastycznej, która w tym dniu zamieniła się w bożonarodzeniową stajenkę, ponieważ uczniowie zaprezentowali piękne Jasełka Bożonarodzeniowe. Goście nie kryli łez wzruszenia i radości, gdy wszystkie wnuki ruszyły z upominkami, uściskami i życzeniami. Dziękujemy wszystkim babciom i dziadziom za liczne przybycie do naszej szkoły. Życzymy jeszcze wielu wzruszeń i dumy ze swych kochanych wnucząt.

   

 • Spotkania z panią Małgorzatą Nowak

 • IX DIECEZJALNY PRZEGLĄD GRUP KOLĘDNICZYCH

  9 stycznia 2019 w naszej szkole odbył się kolejny Przegląd Grup Kolędniczych, w którym udział wzięło 10 zespołów. W kategorii klas 0-3 pierwsze miejsce zdobyli ex aequo uczniowie klasy 2b Szkoły Podstawowej im. Marty z Budnych Łosiowej w Niemcach oraz klasy 0-Krasnoludki-z Publicznego Przedszkola w Niemcach; w kategorii klas 4-8 pierwsze miejsce zdobyli ex aequo uczniowie Szkoły Podstawowej im. Twórców Ludowych w Rudce Kozłowieckiej oraz Szkoły Podstawowej im. Marty z Budnych Łosiowej w Niemcach, a w kategorii szkół średnich pierwsze miejsce zajął Szkolny Klub Wolontariusza z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach. W Przeglądzie uczestniczyli znamienici Goście-Honorowi Patroni Przeglądu: Lubelska Kurator Teresa Misiuk oraz  Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś. W czasie prac jury, Pani Kurator wraz z dyrektorem SP w Niemcach  Jerzym Wójcikiem wręczyła nagrody i wyróżnienia ze VII DIECEZJALNEGO KONKURSU NA NAJPIĘKNIESZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ. Szczegóły w załącznikach. Zapraszamy również do galerii zdjęć.

  Protokół_1.pdf

  Protokół_2.pdf

 • Przegląd Grup Kolędniczych-harmonogram występów

 • Jeszcze raz o sowach

 • Protokół Komisji VII Diecezjalnego Konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową

 • SUKCES DRUGOKLASISTEK !!!

  Dnia 20 grudnia 2018r. w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nasutowie odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Plastycznego na Kartkę Świąteczną Gminy Niemce „Boże Narodzenie 2018” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia. W kategorii I-III szkoła podstawowa I miejsce zajęła Zofia Barańska ucz. kl.2b; opiekun p. B.Malinowska, a II miejsce – Katarzyna Ignatiuk ucz. kl.2a; opiekun p. A.Wójcik. GRATULACJE!!! Pan Wójt osobiście pogratulował zwycięzcom i wręczył piękne nagrody

 • W naszej szkole zagościły najpiękniejsze szopki

  Na VII Diecezjalny Konkurs na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową wpłynęło ponad 60 prac. Są wśród nich tradycyjne, wykonane z drewna, szyszek, słomek; są też nowoczesne  zrobione  z klocków LEGO. Zachwycają  pomysłowością, starannością wykonania, a niektóre wręcz artyzmem. Wszystkie można podziwiać na wystawie w Szkole Podstawowej w Niemcach. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 9 stycznia 2019 roku. Organizatorem jest Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Niemcach. Zdjęcia z wystawy do obejrzenia w naszym albumie.

 • Życzenia świąteczne

 • „Cicha noc”

  W tym roku, 20 grudnia, uczniowie edukacji wczesnoszkolnej mogli oglądać piękne przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów klas 1c i 2b pod kierunkiem pań: Bożeny Malinowskiej i Małgorzaty Piekarczyk. Przy żłóbku Pana znalazły się: Zima, Śnieżynki, Gwiazdki, Pasterze, Królowie oraz grupa Polskich Dzieci. Inscenizacja nawiązała bowiem do 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Występ dostarczył wszystkim wielu wzruszeń,  a życzenia składane z okazji świąt zmusiły do refleksji.  „Życzymy całemu światu tego, co wszystkim potrzeba: ładu , pokoju , miłości, braterstwa, pracy i chleba.”

 • „Wszyscy wszystkim ślą życzenia”

  Było dzielenie się opłatkiem oraz tradycyjne świąteczne potrawy na stołach. Były życzenia złożone przez dyrektora naszej szkoły pana Jerzego Wójcika, księdza proboszcza Mirosława Skałbana i Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia. Spotkanie świąteczne dla pracowników szkoły, przedstawicieli Rady Rodziców  i zaproszonych Gości odbyło się 20 grudnia 2018 roku. I było tak jak w piosence „Niebo - ziemi, niebu – ziemia; Wszyscy - wszystkim ślą życzenia”.

 • Konkurs na najpiękniejszą salę zakończony

  Najpierw kleili, rysowali, wycinali. Potem przypinali, przybijali, przyklejali. A teraz czekają na werdykt komisji oceniającej. Mowa o uczniach, którzy wzięli udział w  konkursie Samorządu Uczniowskiego  na najpiękniej przyozdobioną salę  lekcyjną na święta Bożego Narodzenia. Dnia 20 grudnia 2018 roku jury w składzie: Gabriela Przypis (przewodnicząca), Joanna Taczalska, Kamil Urban, Hanna Mytyk oraz pani Beata Gajuś, v-ce dyrektor szkoły dokonało oceny dekoracji. W oczekiwaniu na werdykt zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

  PROTOKÓŁ_2018r..pdf

 • „Bóg się rodzi ”

  Ten sam scenariusz od tysięcy lat. Ci sami bohaterowie i te same wydarzenia . Zakończenie tej biblijnej historii wszyscy widzowie znają doskonale. A  jednak siedzą, oglądają, wzruszają się i cieszą na nowo. Bo przecież … „Bóg się rodzi”. Co roku na szkolnych jasełkach występują  inni aktorzy . Na tych, które mogliśmy oglądać 20.12.2018 ,  zaprezentowali się uczniowie klas 4d i 5b przygotowani przez panią Marzenę Włodarczyk i panią Małgorzatę Dynerowicz oraz chór szkolny pod batutą pani Olgi Skrzypczak-Kowalczyk.  Było po prostu pięknie, co –mamy nadzieję –widać na zdjęciach w naszym albumie. Zapraszamy do oglądania.

 • Michał Choina stypendystą Marszałka Województwa Lubelskiego

  Z przyjemnością informujemy, że uczeń kl. VIII A naszej szkoły – Michał Choina, otrzymał stypendium  naukowe w ramach programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2018-2019” . Dnia 8 grudnia 2018,  podczas uroczystej gali w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, odebrał stosowny certyfikat z rąk Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego. Warto dodać, że Michał to uczeń mający rozległe zainteresowania. Z powodzeniem bierze udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty w Lublinie. W bieżącym roku szkolnym zakwalifikował się do III etapu konkursu przedmiotowego z języka angielskiego oraz do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego –OJAG. Zdolnemu uczniowi gratulujemy sukcesów!

 • Trzecioklasiści w świątecznym przedstawieniu

  We wtorek 18 grudnia klasa trzecia nauczania zintegrowanego przedstawiła piękne „Jasełka” o Bożym Narodzeniu. Obecnymi na przedstawieniu były panie: dyrektor Beata Gajuś, psycholog Liliana Dudzikowska oraz wychowawczyni Barbara Roziewicz wraz ze swoimi uczniami, klasą 1 b. Wszyscy trzecioklasiści byli przebrani. Była Maryja, która trzymała Dzieciątko, Józef, aniołowie, pasterze. Powitanie Małemu Jezusowi złożyli także trzej królowie oraz małe dzieci. Po zakończonych lekcjach, trzecioklasiści ponownie zaprezentowali „Jasełka”. Tym razem odbiorcami byli rodzice. Było wspólne kolędowanie oraz wręczenie wzruszonym rodzicom własnoręcznie wykonanych stroików na wigilijny stół.

   

 • Sowa, mądra głowa

  Tuż przed świętami w bibliotece pojawiła się wystawa pięknych, kolorowych sów bibliotecznych. Prace wykonane różnymi technikami są dziełem uczniów klasy 2b, klas 5 i 6. Ponadto uczniowie są autorami ciekawych zakładek, które także można zobaczyć w bibliotece- tu obok wymienionych klas wykazali się uczniowie klasy 3 oraz klas 7. Oba konkursy zorganizowano w ramach działań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W dniu 20 grudnia bibliotekę odwiedziła klasa 2b , która wykazała się różnorakimi pomysłami  w zakresie realizacji NPRCZ. Pozostałe klasy zaprosimy po świętach.

 • Warsztaty piernikowe w klasie 1a

  18 grudnia we wtorek uczniowie pierwszej klasy gościli starszych kolegów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych również pierwszoklasistów pod opieką Pani mgr Edyty Drabik. Goście przynieśli ze sobą własnoręcznie upieczone, wspaniałe pierniki. W sali zaczął się roznosić przepiękny  zapach pierników przypominający o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. Starsi koledzy pokazali młodszym, jak można dekorować pierniki, które zostały specjalnie dla nich upieczone. Dzieci z zapałem lukrowały i zdobiły pierniki o różnych kształtach. Pod okiem starszych kolegów powstały prawdziwe dzieła sztuki; każdy piernik wyglądał przepięknie a smakował wyśmienicie. Bardzo dziękujemy Pani Edycie Drabik i jej uczniom za wspaniałe warsztaty- uczniowie klasy 1a z wychowawczynią.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Marty z Budnych Łosiowej w Niemcach
  ul. Szkolna 23
  21-025 Niemce


 • 817561594
  817561728

Galeria zdjęć