• Łapanie chrabąszczy i pilnowanie bramy

  O tych i innych nietypowych wspomnieniach ze swojego dzieciństwa opowiadał pan Marek Łoś, syn Marty Łosiowej z d. Budny, który wraz ze swą małżonką, p. Marią, gościł w naszej szkole 24 kwietnia, w przeddzień setnej rocznicy ślubu swoich rodziców. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele całej szkolnej społeczności – uczniowie, rodzice, nauczyciele i dyrekcja – oraz zaproszeni goście – władze gminy i parafii, ufundowanej także przez dziedziczkę Niemiec. Ważną częścią tego dnia było wystąpienie p. Roberta Joba, pracownika Archiwum Państwowego w Lublinie, który w wielkim skrócie zaprezentował zbiory ponad 650 teczek zgromadzonych dokumentów dotyczących rodziny Łosiów. Na zakończenie pan Marek Łoś odsłonił okolicznościowe wystawy – pokaz wybranych archiwaliów oraz portrety hrabiny nagrodzone w konkursie zorganizowanym z okazji 90 – lecia istnienia szkoły. Szczegółowe relacje z tych wydarzeń znajdą się w majowym Kleksie. Zapraszamy do lektury.

 • Komunikat Komisji Rekrutacyjnej nr 2

 • Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej

  W dniu 23.04.2018 w Niemcach odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej (Gimnazjada) dziewcząt i chłopców w piłce nożnej. Nasze dziewczęta i chłopcy byli bezkonkurencyjni i wygrali wszystkie mecze nie tracąc żadnej bramki. Oto wyniki, dziewczęta: NIEMCE-Ciecierzyn 6:0, NIEMCE-Krasienin 10:0, chłopcy: NIEMCE- Ciecierzyn 5:0, NIEMCE-Krasienin 9:0.

 • KOMUNIKAT KOMISJI REKRUTACYJNEJ

 • Mini Targi Edukacyjne

 • 90 lat Szkoły Podstawowej w Niemcach

  Już 90 lat

  Szkoły Podstawowej w Niemcach,

  toteż

  z okazji jubileuszu Szkoły serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli,  pracowników szkoły,  rodziców, absolwentów oraz mieszkańców Niemiec do  udziału w konkursach związanych z początkami szkoły oraz jej fundatorką – hrabiną Martą Łosiową. Prosimy również o udostępnienie fotografii oraz  pamiątek związanych z historią szkoły.  Szczegóły w załączniku:

  90_lat_Szkoły_Podstawowej_w_Niemcach.pdf

  Karta_zgłoszenia.pdf

 • Brawo Kacper! Gratulujemy!

  Uczeń klasy 3 b edukacji wczesnoszkolnej Kacper Kosowski zajął II miejsce w Konkursie Plastycznym  ,,Wielkanoc w przyrodzie” w kategorii klas (I-III)  za pracę „Wielkanocne kurczątka” . Organizatorem Konkursu był Ogród Botaniczny UMCS w Lublinie. Na Konkurs wpłynęły 973 prace z placówek z całego województwa lubelskiego.

 • III POWIATOWY KONKURS POPRAWNEJ POLSZCZYZNY

  W poniedziałek 9 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach odbył się drugi etap konkursu  „Z polszczyzną za pan brat”. Był to etap powiatowy. Organizatorem zmagań jest szkoła ponadgimnazjalna.  Patronat objął Starosta Lubelski Paweł Pikula. Uczestniczyło w niej sześć trzyosobowych drużyn z gimnazjów oraz ZSP. Nasze gimnazjum reprezentowała  drużyna   złożona ze zwycięzców etapu szkolnego: Ola Tarnas IIIB, Małgosia Sidor IIIC i Julka Pietkiewicz IIIC.  Jak sobie poradzili? Czy są z polszczyzną za pan brat? Zajrzyjcie koniecznie do zakładki „Nasze sukcesy” i do „Albumu fotograficznego”.

 • IX edycja Konkursu Marynistycznego

              W  Zespole Szkół Elektronicznych w Lublinie odbyła się  IX edycja Konkursu Marynistycznego „Z piosenką pod żaglami”, organizowanego we współpracy z Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”. Konkurs objęli Honorowym Patronatem:  Prezydent Miasta Lublin oraz Lubelski Kurator Oświaty i Wychowania. Odbywał się w pięciu kategoriach: recytatorskiej, muzycznej, literackiej, plastycznej, wiedzy o Marynarce Wojennej i ORP „Lublin”. Uczestnicy to  uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych  Lublina oraz województwa lubelskiego. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych i wyróżnionych są uczennice naszego gimnazjum. Małgosia Sidor z kl. III C zdobyła drugie miejsce w kategorii literackiej, a Gabrysia Przypis z kl. II C została wyróżniona w kategorii recytacji. Gratulacje! Gimnazjalistki pracowały pod opieką p. Anny Zgierskiej. Uroczyste zakończenie konkursu, wręczenie nagród i koncert laureatów odbędzie się 25 maja 2018 r.

 • Posadź swoje drzewo

  7 kwietnia, korzystając  z przepięknej pogody, sadziliśmy las uczestnicząc w akcji ekologicznej „Posadź swoje drzewo”, organizowanej przez Nadleśnictwo Lubartów . W akcji tej uczestniczyliśmy już po raz piąty, co widać było po efektach naszej pracy.  Towarzyszyło nam dużo dobrego humoru i świetnej zabawy. Po ciężkiej pracy czekały nas miłe niespodzianki, mogliśmy  z bliska poznać funkcjonowanie szkółki leśnej, a na koniec każdy chętny brał udział w quizach leśnych, zabawach i grach sprawnościowych.  Leśnicy poczęstowali nas też swoim słynnym gulaszem. To był dobra sobota, a wspomnienia przedłużą zdjęcia, które można obejrzeć w zakładce: album fotograficzny.

 • Misterium Wielkanocne

  Wolontariusze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, pod opieką Tadeusza Nowaka przygotowali wielkanocny Apel pt. "Zbawienie przyszło przez krzyż" ukazując mękę Jezusa na podstawie stacji drogi krzyżowej. Chór szkolny pod opieką p. Olgi Skrzypczak-Kowalczyk wykonał utwory religijne. Na koniec uczniowie złożyli wszystkim Wesołego Alleluja z okazji świąt Wielkiej Nocy.

 • Wielkanocne Świętowanie

  27 marca na małej sali gimnastycznej spotkali się uczniowie klas 1-3 edukacji wczesnoszkolnej, dyrekcja, nauczyciele, rodzice, dziadkowie. Przy pięknej dekoracji z symboliką Świąt Wielkiej Nocy wszyscy obejrzeli część artystyczną pt. Wielkanocne Świętowanie przygotowaną przez uczniów klas 3b i 3c pod kierunkiem pani Emilii Białek i Doroty Porzak. Zdjęcia z tego spotkania można obejrzeć w naszej galerii.

 • Wyniki konkursu

 • Zbiórka żywności

  Szkolne Koło PCK po raz kolejny włączyło się do ogólnopolskiej akcji zbiórki pieniędzy i darów rzeczowych na rzecz dzieci i młodzieży z rodzin najuboższych pt. Razem z PCK, organizowanej przez  Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. 23 marca spotkać nas można było w sklepie Stokrotka, gdzie dzięki życzliwości pracowników sklepu, ale  przede wszystkim hojności klientów, przekazaliśmy potrzebującym rodzinom pełen kosz żywności oraz kwotę  102, 99 zł. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

 • Loteria fantowa

  W miniony piątek,  23 marca, Samorząd Uczniowski zorganizował loterię fantową. Wszystkie fanty wykorzystane w loterii pochodziły z darów, wcześniej przekazanych przez uczniów naszej szkoły. Niektórym trudno było rozstać się ze swoimi  ulubionymi misiami i innymi maskotkami, ale znając cel akcji, dzielili się swoimi skarbami. Pieniądze zebrane w loterii przekażemy Lubelskiemu Hospicjum im. Małego Księcia, aby wesprzeć ich podopiecznych, chore dzieci, które potrzebują fachowej opieki medycznej. Wszystkim, którzy  przyczynili się do tego, aby loteria mogła się odbyć, składamy gorące podziękowania, bo to jest prawdziwy Dar Serca.

 • IV Gminne Prezentacje Teatralne

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Cud poezji wciąż trwa…

  Można się było o tym przekonać w piątkowy wieczór 16 marca. Mimo niesprzyjającej pogody w sali nr 50 zgromadziła się duża grupa miłośników poezji, aby posłuchać  wierszy i piosenek w wykonaniu recytatorów z koła polonistycznego i chórzystek. Wśród  gości była dyrekcja, nauczyciele, rodzice, absolwenci i uczniowie naszej szkoły oraz przyjaciele i znajomi, którzy chcieli oglądać cudowne spektakle natury malowane słowem i muzyką.  Program nosił tytuł „Cuda zwykłe i niezwykłe” i był kolejnym już wieczorem poetyckim, który odbył się przy blasku świec w nastrojowej scenerii  kawiarenki artystycznej…   Nad całością czuwali opiekunowie : p. Anna Zgierska i p. Olga Skrzypczak - Kowalczyk.  Nie zabrakło chwil zadumy, refleksji, wzruszeń, radości… Była też niespodzianka z nagrodamikonkurs wiedzy o poezji i poetach. Było miło, mimo śnieżycy za oknem… Cud poezji zadziałał… Aby to sprawdzić, zajrzyjcie do „Albumu fotograficznego”. 

 • Konkurs na Kartkę Świąteczną rozstrzygnięty!

  Dnia 09 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nasutowie przeprowadzono finał Konkursu Plastycznego na Kartkę Świąteczną Gminy Niemce „Wielkanoc 2018”. Główną nagrodę, w postaci upowszechnienia projektu w formie wydania kartki świątecznej z logo Gminy Niemce, która zostanie rozesłana w imieniu Wójta Gminy Niemce z życzeniami świątecznymi do mieszkańców gminy, wygrała praca Hanny Mytyk  z kl. 3a naszej szkoły.  Ponadto wśród laureatów i wyróżnionych znaleźli się też: I miejsce – Ewelina Adamska z kl.5c, III miejsce – Kacper Kosowski z kl. 3b oraz wyróżnienia – Malwina Wiśniowska z kl. 3a i Wiktor Meksuła z kl.4d.

   

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

   

 • Dzień Kobiet w bibliotece

  8 marca, w Dzień Kobiet w bibliotece szkolnej uczniowie klasy 3 e uczestniczyli w lekcji na temat "Dziewczynki i kobiety w literaturze". Pani Krysia przedstawiła trzecioklasistom różne książki opowiadające historie małych i większych pań. Dzieci czytały fragmenty książek, słuchały z uwagą i nabierały ochoty na wypożyczanie. W drugiej części zajęć, Pani Krysia przedstawiła sylwetkę Pani Marty Łosiowej - współfundatorki naszej szkoły. Trzecioklasiści mieli okazję poznać historię interesującej postaci związanej z   naszą miejscowością.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Niemcach
  ul. Szkolna 23
  21-025 Niemce


 • 817561594
  817561728

Galeria zdjęć