• Bieg Niepodległości w Lublinie

    W dniu, który był wyjątkowy dla wszystkich Polaków, 12 uczniów naszej szkoły wzięło udział w 9. Biegu Niepodległości w Lublinie. Zawody rozpoczęły się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego, co wprowadziło nas w podniosły nastrój i przypomniało o ważnych wartościach patriotycznych. Mimo że był to dzień wolny, nasi uczniowie z entuzjazmem stawili się na zbiórce o godz. 7:50, gotowi do wyjazdu na bieg. W pełni zmotywowani, w duchu sportowej rywalizacji, przygotowaliśmy się do zmagań na trasie. Atmosfera była radosna, a wszyscy czuliśmy wsparcie i kibicowanie ze strony kolegów, nauczycieli oraz rodziców. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego pięknego wydarzenia i już planujemy nasz udział w przyszłym roku.

     

  • X Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod hasłem „A to Polska właśnie…”.

  • Konkurs na najpiękniej udekorowaną salę lekcyjną

  • Konkurs fotograficzny "Kadry Jesieni"

  • Z wizytą u Mistrza Jana…

    30 października klasy 7a,b,c  wybrały się na wycieczkę literacką „Szlakiem Jana Kochanowskiego”. Uczniowie odwiedzili muzeum poety w Czarnolesie, spacerowali po jesiennym parku oraz przysiedli na kamieniu natchnienia z nadzieją na lekkie pióro i koniec kłopotów z pisaniem wypracowań… Następnie pojechali do Zwolenia, gdzie zwiedzili Muzeum Regionalne oraz Kaplicę Kochanowskich w tamtejszym kościele.  Kolejny punkt wycieczki to Janowiec nad Wisłą i ruiny zamku Firlejów. Na koniec siódmoklasiści odbyli wieczorny spacer po  Kazimierzu Dolnym i z głowami pełnymi wiedzy oraz wrażeń wrócili do domów. 

  • Synergia z Natury

    Synergia z Natury to nazwa  projektu edukacyjnego  firmowanego przez  Roztoczański Park Narodowy. W działaniach promujących  tematykę przyrodniczą i medialną udział wzięli uczniowie naszej szkoły – uczestnicy projektu „Szkoła wielu możliwości”(Dziennikarstwo bez granic). Podczas uroczystego podsumowania, które odbyło się 31.10.2024 r. w  Roztoczańskim Centrum Monitoringu i Nauki w Zwierzyńcu uczniowie odebrali certyfikat  za udział w projekcie oraz  atrakcyjne nagrody rzeczowe. Więcej informacji  w zakładce projektu, a zdjęcia w naszym albumie.

  • Pamiętamy...

    30.10.2024r. uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem p. Dorotą Porzak, p. Dyrektorem Jerzym Wójcikiem, p. Małgorzatą Rot ze Szkolnej Rady Rodziców złożyli kwiaty, zapalili znicze na grobie Patronki naszej szkoły Marty z Budnych Łosiowej. Swoją obecnością zaszczycił nas syn p. Marek Łoś wraz z małżonką. Uczniowie złożyli także wiązanki na pomniku upamiętniającym egzekucję Polaków Żydowskiego pochodzenia z lubelskiego getta i więzienia na zamku lubelskim w Kopaninie i na pomniku Żołnierzy Polskich poległych w czasie II Wojny Światowej na cmentarzu parafialnym w Niemcach. Zdjęcia w albumie fotograficznym.

  • Aktywna tablica

    Rządowy program „Aktywna tablica” gwarantuje wsparcie finansowe szkołom, które umożliwia wykorzystanie w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych w celu rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz pomocy uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.   W  ramach udzielonego wsparcia finansowego Szkoła Podstawowa im. Marty z Budnych Łosiowej w Niemcach zakupiła monitor interaktywny, podłogę interaktywną oraz pomoce do terapii dzieci z zaburzeniami koncentracji i uwagi, zaburzeniami przetwarzani słuchowego, a także z zaburzeniami wymagającymi terapii psychologicznej.

  • Dyrektor Jerzy Wójcik odznaczony

    Informujemy, że Dyrektor  naszej szkoły Pan Jerzy Wójcik uczestniczył w międzynarodowej konferencji "Światło w ciemności. Ratowanie Żydów w czasie Holokaustu i pamięć po Zagładzie". Podczas uroczystości, która odbyła się 28.10.2024 r. w Filharmonii Lubelskiej,  otrzymał z rąk Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego Medal 550-lecia Województwa Lubelskiego.  W ten sposób zostają uhonorowane osoby, które angażowały się w upamiętnienie społeczności żydowskiej na terenie Lubelszczyzny. Więcej informacji znajduje się na stronie Urzędu Marszałkowskiego  https://www.lubelskie.pl/aktualnosci/konferencja-swiatlo-w-ciemnosci-zachowanie-pamieci-o-zagladzie/

  • Konkurs "Drzwi do naszej książki"

  • Biblioteka szkolna potrzebuje Twojej rady

  • Szkolni dziennikarze na grzybach

    Tym razem szkolni dziennikarze ruszyli tropem….. grzybów. Bo jak wszyscy, to wszyscy. Tyle, że zamiast koszyków, trzymali w rękach aparaty fotograficzne. Warsztaty przyrodnicze odbyły się 15 X w  Zwierzyńcu, w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pn. „Synergia z Natury”. Przewodniczką po świecie przyrody i fotografii była p. Aneta Dybowska z Roztoczańskiego Parku Narodowego. Wyjazd finansowy  z budżetu projektu „Szkoła wielu możliwości” (moduł: Dziennikarstwo bez granic).Więcej informacji w zakładce: Projekt. Szkoła wielu możliwości.

  • Szkoła bez przemocy

    Chcemy być szkołą bez przemocy dlatego już w maju Rada Pedagogiczna przyjęła ,,Politykę ochrony małoletnich w szkole", następnie w sierpniu - ,,Standardy ochrony małoletnich". We wrześniu uczniowie otrzymali przystępna prezentację multimedialną ,,Standardy ochrony małoletnich. Wersja dla uczniów". Obecnie szkolna pedagog oraz psycholog ogłosiły bardzo ciekawy Konkurs profilaktyczny: Za agresją nie przepadam, reaguje i pomagam", a pani pedagog dodatkowo przygotowała prezentację o przemocy i jej skutkach.  Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z dokumentami oraz do udziału w konkursie.

    Konkurs.pdf

    Standardy_ochrony_małoletnich-procedury_wewnętrzne.pdf

    Standardy_ochrony_małoletnich._Materiały_dla_uczniów.pdf

     

  • Ślubowanie

  • Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

  • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

    W dniu 26 września br. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięli udział uczniowie klas 4-8 oddając głosy na 30 kandydatów. Dziękujemy komisji wyborczej za wytężoną pracę! A nowym członkom SU gratulujemy i życzymy owocnej pracy w nowym roku szkolnym!

    PROTOKÓŁ_WYBORÓW_2024-2025.pdf

     

     

  • Obraz , słowo i… aparat fotograficzny

    „Obraz i Słowo” to tytuł wystawy fotograficznej prezentowanej w Kazimierzu Dolnym. Znakomite zdjęcia Tomasza Sikory (z komentarzem znanych postaci życia współczesnego) z uwagą obejrzeli uczestnicy warsztatów dziennikarskich „Dziennikarstwo bez granic”. Uczniowie uczestniczyli również w plenerze fotograficznym z Głównym Fotografem Kazimierza – Maksem Skrzeczkowskim. Więcej informacji o wyjeździe, który odbył  się 19.09.2024 znajdziecie w zakładce „Projekt: Szkoła wielu możliwości”. Zdjęcia z wyjazdu  znajdują się w albumie fotograficznym.

  • Szkolne Koło Caritas rusza z pilną akcją pomocy

  • Jesteśmy Złotą Szkołą!

    Z przyjemnością  informujemy , że nasza szkoła jest…. złota. A to za sprawą akcji PCK „Góra Grosza”. Dnia 16 września 2024r.  przedstawicielki Okręgowego Oddziału PCK  wręczyły Dyrektorowi Jerzemu Wójcikowi puchar i odznaczenie za zajęcie I miejsca w województwie lubelskim  w akcji „Góra Grosza”.  Tego dnia miał miejsce uroczysty apel oraz warsztaty. Relacja z tego wydarzenia w naszym albumie fotograficznym.

  • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w klasach 4-8

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marty z Budnych Łosiowej w Niemcach
    ul. Szkolna 23
    21-025 Niemce


  • 817561594
    817561728

Galeria zdjęć