Synergia z Natury to nazwa projektu edukacyjnego firmowanego przez Roztoczański Park Narodowy. W działaniach promujących tematykę przyrodniczą i medialną udział wzięli uczniowie naszej szkoły – uczestnicy projektu „Szkoła wielu możliwości”(Dziennikarstwo bez granic). Podczas uroczystego podsumowania, które odbyło się 31.10.2024 r. w Roztoczańskim Centrum Monitoringu i Nauki w Zwierzyńcu uczniowie odebrali certyfikat za udział w projekcie oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Więcej informacji w zakładce projektu, a zdjęcia w naszym albumie.
30.10.2024r. uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem p. Dorotą Porzak, p. Dyrektorem Jerzym Wójcikiem, p. Małgorzatą Rot ze Szkolnej Rady Rodziców złożyli kwiaty, zapalili znicze na grobie Patronki naszej szkoły Marty z Budnych Łosiowej. Swoją obecnością zaszczycił nas syn p. Marek Łoś wraz z małżonką. Uczniowie złożyli także wiązanki na pomniku upamiętniającym egzekucję Polaków Żydowskiego pochodzenia z lubelskiego getta i więzienia na zamku lubelskim w Kopaninie i na pomniku Żołnierzy Polskich poległych w czasie II Wojny Światowej na cmentarzu parafialnym w Niemcach. Zdjęcia w albumie fotograficznym.
Rządowy program „Aktywna tablica” gwarantuje wsparcie finansowe szkołom, które umożliwia wykorzystanie w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych w celu rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz pomocy uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W ramach udzielonego wsparcia finansowego Szkoła Podstawowa im. Marty z Budnych Łosiowej w Niemcach zakupiła monitor interaktywny, podłogę interaktywną oraz pomoce do terapii dzieci z zaburzeniami koncentracji i uwagi, zaburzeniami przetwarzani słuchowego, a także z zaburzeniami wymagającymi terapii psychologicznej.
Informujemy, że Dyrektor naszej szkoły Pan Jerzy Wójcik uczestniczył w międzynarodowej konferencji "Światło w ciemności. Ratowanie Żydów w czasie Holokaustu i pamięć po Zagładzie". Podczas uroczystości, która odbyła się 28.10.2024 r. w Filharmonii Lubelskiej, otrzymał z rąk Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego Medal 550-lecia Województwa Lubelskiego. W ten sposób zostają uhonorowane osoby, które angażowały się w upamiętnienie społeczności żydowskiej na terenie Lubelszczyzny. Więcej informacji znajduje się na stronie Urzędu Marszałkowskiego https://www.lubelskie.pl/aktualnosci/konferencja-swiatlo-w-ciemnosci-zachowanie-pamieci-o-zagladzie/
Tym razem szkolni dziennikarze ruszyli tropem….. grzybów. Bo jak wszyscy, to wszyscy. Tyle, że zamiast koszyków, trzymali w rękach aparaty fotograficzne. Warsztaty przyrodnicze odbyły się 15 X w Zwierzyńcu, w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pn. „Synergia z Natury”. Przewodniczką po świecie przyrody i fotografii była p. Aneta Dybowska z Roztoczańskiego Parku Narodowego. Wyjazd finansowy z budżetu projektu „Szkoła wielu możliwości” (moduł: Dziennikarstwo bez granic).Więcej informacji w zakładce: Projekt. Szkoła wielu możliwości.
Chcemy być szkołą bez przemocy dlatego już w maju Rada Pedagogiczna przyjęła ,,Politykę ochrony małoletnich w szkole", następnie w sierpniu - ,,Standardy ochrony małoletnich". We wrześniu uczniowie otrzymali przystępna prezentację multimedialną ,,Standardy ochrony małoletnich. Wersja dla uczniów". Obecnie szkolna pedagog oraz psycholog ogłosiły bardzo ciekawy Konkurs profilaktyczny: Za agresją nie przepadam, reaguje i pomagam", a pani pedagog dodatkowo przygotowała prezentację o przemocy i jej skutkach. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z dokumentami oraz do udziału w konkursie.
Standardy_ochrony_małoletnich-procedury_wewnętrzne.pdf
Standardy_ochrony_małoletnich._Materiały_dla_uczniów.pdf
W dniu 26 września br. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięli udział uczniowie klas 4-8 oddając głosy na 30 kandydatów. Dziękujemy komisji wyborczej za wytężoną pracę! A nowym członkom SU gratulujemy i życzymy owocnej pracy w nowym roku szkolnym!
PROTOKÓŁ_WYBORÓW_2024-2025.pdf
„Obraz i Słowo” to tytuł wystawy fotograficznej prezentowanej w Kazimierzu Dolnym. Znakomite zdjęcia Tomasza Sikory (z komentarzem znanych postaci życia współczesnego) z uwagą obejrzeli uczestnicy warsztatów dziennikarskich „Dziennikarstwo bez granic”. Uczniowie uczestniczyli również w plenerze fotograficznym z Głównym Fotografem Kazimierza – Maksem Skrzeczkowskim. Więcej informacji o wyjeździe, który odbył się 19.09.2024 znajdziecie w zakładce „Projekt: Szkoła wielu możliwości”. Zdjęcia z wyjazdu znajdują się w albumie fotograficznym.
Z przyjemnością informujemy , że nasza szkoła jest…. złota. A to za sprawą akcji PCK „Góra Grosza”. Dnia 16 września 2024r. przedstawicielki Okręgowego Oddziału PCK wręczyły Dyrektorowi Jerzemu Wójcikowi puchar i odznaczenie za zajęcie I miejsca w województwie lubelskim w akcji „Góra Grosza”. Tego dnia miał miejsce uroczysty apel oraz warsztaty. Relacja z tego wydarzenia w naszym albumie fotograficznym.
2 września 2024 o godzinie 8.30 w naszej szkole odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego. Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich spotkali się z nauczycielami i Dyrekcją szkoły na sali gimnastycznej. Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru szkoły, odśpiewaniu hymnu państwowego oraz powitaniu przez pana dyrektora Jerzego Wójcika starsze dzieci udały się na spotkania z wychowawcami, koleżankami i kolegami. Pierwszaki swoje panie poznały na sali gimnastycznej. Tam zrobiły sobie pierwsze zdjęcia grupowe i pod opieką wychowawczyń udały się do sal lekcyjnych. Po dwóch miesiącach ciszy na szkolnym korytarzu przyjemnie było usłyszeć gwar rozmów i głośny śmiech uczniów.
Realizujemy projekt:
„Szkoła wielu możliwości” nr FELU.10.03-IZ.00-0164/23 realizowany jest w Szkole Podstawowej im. Marty z Budnych Łosiowej w Niemcach, dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 10.3 Kształcenie ogólne Priorytetu X Lepsza edukacja Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Całkowita wartość projektu 1 387 244,38 zł, w tym dofinansowanie ze środków europejskich 1 127 524,38 zł.
Celem głównym projektu jest wspieranie równego dostępu do dobrej jakości, włączającego kształcenia i wdrażanie nowych rozwiązań na rzecz rozwoju umiejętności, a także kompetencji uczniów i podnoszenia kwalifikacji nauczycieli. Spowoduje to podniesienie jakości usług edukacyjnych w Szkole Podstawowej im. Marty z Budnych Łosiowej w Niemcach poprzez doposażenie w sprzęt i pomoce dydaktyczne, organizację dodatkowych bezpłatnych zajęć i wycieczek edukacyjnych, kursów i studiów podyplomowych w okresie I 2024-VI 2026. Projekt liczy 19 modułów zajęć dla uczniów kl.1-8 Dodatkowo, zostanie wyposażona sala do zajęć integracji sensorycznej, pracownia chemiczna, gabinet logopedyczny, sala do zajęć psychologiczno -pedagogicznych oraz sala czytelnicza przy szkolnej bibliotece.
Pomysły na ciekawe zajęcia połączone wraz z zapotrzebowaniem na pomoce zostały opracowane przez szkolny zespół nauczycieli pod kierunkiem wicedyrektor dr Marioli Sidor.
24. czerwca br. weszły w życie Zarządzeniem Dyrektora Szkoły STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH PROCEDURY WEWNĘTRZNE REGULUJĄCE OCHRONĘ UCZNIÓW PRZED KRZYWDZENIEM obowiązujące w Szkole Podstawowej im. Marty z Budnych Łosiowej w Niemcach.