Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Marty z Budnych Łosiowej w Niemcach informuje, że do klasy pierwszej szkoły podstawowej przyjmuje się z urzędu dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły na podstawie ZGŁOSZENIA rodziców w terminie 10.02 - 28.02.2025. Zasady, kryteria i harmonogram przyjęć do szkół podstawowych na r. szk. 2025/2026 ustalone przez organ prowadzący tj. Gminę Niemce - znajdują się poniżej:
Wszystkie informacje związane z zapisami dzieci do kl.1 znajdują się w zakładce REKRUTACJA (na stronie szkoły).
20. stycznia społeczność naszej szkoły uczciła rocznicę urodzin naszej Patronki – p. Marty z Budnych Łosiowej. Obchody tego święta rozpoczęły się od złożenia wiązanki kwiatów w barwach narodowych ufundowanej przez Radę Rodziców przed tablicą pamięci Patronki. Stało się to w obecności Dyrekcji i uczniów szkoły przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych. Wiązankę złożyli i wystawili honorową wartę członkowie Pocztu Sztandarowego. Warty pełnione były przez wszystkie przerwy do godzin popołudniowych.
Uczniowie kl.2a i 2b w piątek zaprosili do wspólnego kolędowania swoich najbliższych – rodziców, babcie i dziadków, którym dedykowali i wspaniale zaprezentowali przygotowane jasełka w pięknej oprawie muzycznej. Dla Babci i Dziadka z okazji ich święta była wesoła piosenka i własnoręcznie zrobione upominki. Było nam bardzo miło, gdyż goście dopisali i wspólnie z nami śpiewali kolędy.
20 grudnia br. w Szkole Podstawowej w Niemcach odbyły się tradycyjne Jasełka Bożonarodzeniowe dla klas IV -VIII. Uczniowie klasy 7c oraz 5b przygotowali spotkanie jasełkowe odpowiadające o współczesnej uczennicy, która w czasie została przeniesiona do czasów narodzin Chrystusa do Betlejem. Uczniowie po występie złożyli wszystkim kolegom i koleżankom oraz pracownikom szkoły życzenia świąteczne. Następnie życzenia do wszystkich skierował pan dyrektor Jerzy Wójcik. Życzymy nadziei która nigdy nie gaśnie i miłości, która trwa wiecznie. Niech gwiazda, która świeci Wam o zmroku prowadzi Was do szczęścia w Nowym Roku 2025
Warsztaty telewizyjne, wizyta w redakcji ogólnopolskiej gazety, wystawy, spacery tematyczne, muzea, a także … Zoo, Orientarium i kręgle. Wszystko to czekało w Łodzi na naszych uczniów, uczestników projektu „Szkoła wielu możliwości” (zadanie: Dziennikarstwo bez granic).Wycieczka odbyła się w dniach 5-6 XII 2024, a jej hasło przewodnie brzmiało „Łódź filmowa”. Szczegółowa relacja znajduje się w zakładce : Projekt. Szkoła wielu możliwości. Zapraszamy również do obejrzenia fotorelacji w naszym albumie fotograficznym.
W dniu 2 grudnia realizowany był w naszej szkole projekt Lekcje z Twórcą Ludowym w całości finansowany przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Koordynatorem projektu była Pani Agnieszka Babij. Jesteśmy jedyną szkołą w naszej gminie, która przystąpiła do tego projektu. Tego dnia w naszej szkole gościliśmy Twórców Ludowych - Państwa Krajewskich z Niemiec. Państwo Krajewscy przygotowali warsztaty z robienia pająków dla uczniów klasy 3a, 3b, 3c.
28 listopada w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie odbył się XV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod hasłem „Żadne miejsce nie powinno być milsze dla Ciebie od Ojczyzny”. Patronat honorowy sprawowali: Starosta Lubelski p. Sylwia Pisarek – Piotrowska, Burmistrz Bychawy p. Marta Krzyżak oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie. Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice z kl. 8a i kl. 8c: Kasia Ignatiuk, Maja Klimowicz, Natalka Kutyna i Anastazja Mazur, które przygotowywały się pod kierunkiem p. Marzeny Włodarczyk oraz p. Anny Zgierskiej. Wszystkie pięknie recytowały, a Maja i Natalka zdobyły WYRÓŻNIENIA. Cieszymy się i gratulujemy!
2 grudnia w naszej szkole rozpoczęły się próbne egzaminy w formie testu diagnostycznego CKE , które potrwają do 4 grudnia br. Uczniowie w kolejnych dniach rozwiążą arkusze zadań z j. polskiego, matematyki oraz wybranego j. obcego. Wzorem lat ubiegłych, wszyscy zdecydowali się wybrać na egzaminie j. angielski. W trakcie egzaminu uczniowie nabywają umiejętności pracy z arkuszem pod presją czasu w określonych warunkach egzaminacyjnych, zapoznają się z budową arkuszy, uczą się pokonywania złych emocji towarzyszących egzaminom. Życzymy im satysfakcji z próby i wielu sukcesów na egzaminie właściwym w maju.
W dniu 14 listopada został rozstrzygnięty "Konkurs na najpiękniej udekorowaną salę lekcyjną z okazji Święta Odzyskania Niepodległości 11 Listopada". Komisja w składzie: uczniowie SU, pani Wicedyrektor Barbara Józefacka oraz opiekun SU pani Dorota Porzak ocenili patriotyczną dekorację sal naszej szkoły. Wyróżnione klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy przygotowane przez Samorząd Uczniowski oraz słodycze ufundowane przez Radę Rodziców. Dziękujemy wszystkim klasom za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom!
W poniedziałek 18 listopada w Pracowni MINIATURA DDK SM Czechów odbyło się spotkanie promujące tomik pokonkursowy pt. „Uczniowie o Niezłomnych II. Wybrane wiersze laureatów Konkursu Poetyckiego dla Dzieci Szkół Podstawowych Województwa Lubelskiego NIEZŁOMNI W MOICH OCZACH”. Wśród nagrodzonych utworów , które znalazły się w tomiku, są wiersze naszych uczniów, którzy uczestniczyli w I i III edycji Konkursu. Gratulujemy! Na spotkanie zostali zaproszeni laureaci III edycji Konkursu oraz przedstawiciele szkół – Ambasadorów Konkursu. W tym zaszczytnym gronie znaleźli się nasi uczniowie i nasza szkoła. Z przyjemnością wzięliśmy udział w tej pięknej i wzruszającej uroczystości.
Uczniowie klas siódmych oraz szóstych mieli okazję wziąć udział w III Ogólnopolskiej Akcji „Adwokaci objaśniają prawo” w dniu 19.listopada br. Pan Mecenas - apl. adw. Hubert Pioś przedstawił uczniom ciekawą prezentację, którą wzbogacił pogadanką nt. źródła prawa, praw i obowiązków dzieci, odpowiedzialności małoletnich. Uczniowie mogli również zadawać pytania na nurtujące ich problemy.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach pływackich, które odbyły się 14 listopada 2024 roku w Bychawie. Ich zaangażowanie i ciężka praca przyniosły znakomite rezultaty, a nasi reprezentanci uzyskali bardzo dobre wyniki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!
We wtorek, 12 listopada, klasy 4-8 obejrzały program słowno-muzyczny przygotowany dla uczczenia 106 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Recytatorzy z klas 4-8, chór szkolny oraz Poczet Sztandarowy szkoły i korespondująca z podniosłym nastrojem scenografia, to elementy, które pozwoliły zebranym poczuć patriotyczną atmosferę i przywołać ważne wydarzenia z historii naszej Ojczyzny. Było wspólne odśpiewanie hymnu, pouczające słowa p. wicedyrektor Barbary Józefackiej, a całość została przygotowana przez p. Marzenę Włodarczyk, p. Olgę Skrzypczak-Kowalczyk, p. Agnieszkę Wontrobę i p. Mirosława Choinę.