Biografia Wokół Patronki Jubileusz Retro urodziny Kleks konkursowy Kalendarium Odznaczenie sztandaru Gra terenowa

Patronka

Odznaczenie sztandaru

Szkoła w Niemcach świętuje

W pierwszą rocznicę wręczenia Szkole Podstawowej im. Marty z Budnych Łosiowej w Niemcach sztandaru, odbyła się w tej placówce ważna uroczystość. Dnia 10 października 2019 roku sztandar został odznaczony Złotym Krzyżem Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w kościele w Niemcach, po czym nastąpił przemarsz do budynku szkoły, gdzie odbyła się dalsza część obchodów rocznicowych. Pocztom sztandarowym, zaproszonym Gościom i społeczności szkolnej towarzyszyła orkiestra dęta Brass Band Gminy Niemce.

Na uroczyste obchody przybyły delegacje zaprzyjaźnionych  szkół z terenu naszej gminy oraz ich Poczty Sztandarowe. Jako pierwszy głos zabrał Dyrektor Szkoły Jerzy Wójcik, który przywitał zebranych. Wśród zaproszonych Gości znaleźli się duchowni, przedstawiciele Władz Samorządowych  Gminy Niemce, z Wójtem Gminy Krzysztofem Urbasiem na czele; przedstawiciele Władz Samorządowych Powiatu Lubelskiego, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół
i instytucji, emerytowani dyrektorzy i inni  pracownicy szkoły w Niemcach, przedstawiciele związków zawodowych, kombatanci,  mieszkańcy gminy, obecni pracownicy szkoły, rodzice, uczniowie oraz  sponsorzy.

Następnym punktem spotkania  było  odznaczenie szkolnego sztandaru Złotym Krzyżem nadanym przez Zarząd Wojewódzki Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Aktu dekoracji dokonał pułkownik Adam Lipert  z Zarządu Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, w asyście majora Mirosława Błażejczyka.

Zaszczytu odznaczenia Krzyżem Związku Żołnierzy Wojska Polskiego dostąpiły  jeszcze zasłużone osoby z grona pedagogicznego Szkoły Podstawowej w Niemcach. Byli  to:

- Jerzy Wójcik, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marty z Budnych Łosiowej
w Niemcach

-  Barbara Józefacka, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Niemcach

-  Beata Gajuś, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Niemcach

oraz nauczyciele:

-  Danuta Dziedzic

- Krzysztof Kotyra

- Mirosław Choina

-Joanna Piekarczyk

Dopełnieniem części oficjalnej była krótka  prezentacja multimedialna „Minął już rok”,  pokazująca wydarzenia związane z nadaniem szkole imienia i sztandaru.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, przygotowana przez nauczycieli i uczniów szkoły oraz  Brass Band Orkiestrę  Gminy Niemce. Zebrani obejrzeli również  występ taneczny  zespołu „OSA”.

Uroczystość zakończył Dyrektor Szkoły Jerzy Wójcik, dziękując wszystkim zebranym za udział w szkolnej uroczystości.