Szkoła wielu możliwości Szkoła Przyszłości Gang Swojaków Projekty zrealizowane w I okresie roku szk.2021/22 Przyroda z klasą Gang Fajniaków Kody Literatury Wykaz projektów 2020 Kubusiowi Przyjaciele Natury "Dziel się uśmiechem" Dziel się uśmiechem Edukacja stomatologiczna Galaktyczna podróż Aktywna tablica Młodzieżowa Straż Leśna Akademia Bezpiecznego Puchatka. Nowoczesna edukacja wczesnoszkolna Audycje muzyczne Moje dziecko idzie do szkoły Nie pal przy mnie proszę Bezpieczne wakacje Żyj smacznie i zdrowo Program Grosik Szkoła w Ruchu Projekt Szkoła Dobrze Wychowana

Żyj smacznie i zdrowo

ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO

Scenariusz spotkania podsumowującego realizację projektu,

które odbyło się w dniu 27.03.2015

przygotowanego przez 14 uczniów klasy IIID

pod opieką Małgorzaty Kot i Danuty Dziedzic

1. Na salę wprowadzamy uczniów klas 4a, 4b i 4c oraz zaproszonych gości.
  2. Powitanie dyrekcji, nauczycieli i uczniów i przedstawienie celu spotkania
  3. Wystąpienie prezenterów:
  1. Zdrowy styl życia
  2. Zdrowa żywność i zdrowe odżywianie
  3. Aktywny wypoczynek
  1. Omówienie przebiegu spotkania: informacja, że będziemy się zdrowo i niezdrowo odżywiać, aktywnie wypoczywać, degustować wykonane przez uczniów klasy IIID napoje owocowe i mleczno – jogurtowe, sałatkę wielowarzywna i szaszłyki owocowe.
  2. Każdy uczeń w klasie ma swój numer w dzienniku. W konkurencjach będą rywalizować uczniowie, których numer zostanie wylosowany.

- Losujemy 2 osoby – ich zadanie polega na ułożeniu hasła podsumowującego spotkanie.

1. Wyścig pod hasłem robimy porządek:
  1. Losujemy 2 osoby, które ze sterty starych gazet mają „wyprodukować” jak najwięcej kul – liczymy kule i ogłaszamy wynik
  2. Losujemy 3 osoby – jedna trzyma kosz, a dwie wrzucają wykonane przez kolegów z klasy kule – ogłaszamy, która klasa była najszybsza w robieniu porządków.
  1. Ponieważ uczniowie zmęczyli się wyścigiem i dopingowaniem zawodników proponujemy napoje – degustacja soku owocowo warzywnego przygotowanego przez trzech uczniów z IIID
  2. Konkurencja żywieniowa:
  1. Pytamy uczniów, jakie potrawy nie są zdrowe i proponujemy żeby dwie wylosowane osoby przekonały się jak niezdrowe może być jedzenie słodyczy –zawiązujemy uczniom oczy i wręczamy jednemu łyżeczkę i ciepłego loda i polecamy nakarmienie kolegi lub koleżanki z klasy.
  2. Pokazując niezachwyconych uczniów, którzy jedli niezdrową żywność proponujemy zjedzenie jabłka – losujemy po 2 osoby z klasy i jedna osoba stoi na krześle i trzyma jabłko przywiązane na sznurku, druga z zawiązanymi rękami ma zjeść jabłko. Podsumowujemy – zdrową żywność lepiej jeść mając do dyspozycji ręce, a nie tylko buzię.
  3. Składnikiem zdrowej żywności jest nabiał - jajka: losujemy trzy osoby z każdej klasy, każdy uczeń dostaje łyżkę, każda drużyna jedno jajko, które na łyżce każdy zawodnik musi przenieść na linię mety.
  1. Jabłko i jajko to składniki wielu sałatek, więc zapraszamy na sałatkę wielowarzywna przygotowaną przez cztery uczennice z IIID
  2. Aktywny wypoczynek: zabawy z piłką
  1. Losujemy 3 osoby, które po kolei będą odbijać paletką piłeczkę „do zgubienia”
  2. Losujemy 3 osoby do wyścigu z kozłowaniem piłki
  1. Po zabawie z piłką czas na owocową przekąskę – degustacja szaszłyków owocowych przygotowanych przez 5 uczennic z IIID
  2. Losujemy ostatnie numerki 4 osoby i zapraszamy do ostatniej zabawy – skakanie na skakance – do skuchy.
  3. Po wysiłku fizycznym pora na wysiłek umysłowy – rozwiązanie krzyżówki i odczytanie hasła.
  4. Degustacja napoju mleczno, jogurtowo owocowego przygotowanego przez 2 uczennice z IIID
  5. Przedstawienie haseł ułożonych przez klasy czwarte.
  6. Podsumowanie spotkania przez dyrekcję i opiekunki projektu Małgorzatę Kot i Danutę Dziedzic.