• Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ZAPOBIEGAJMY POŻAROM”

  Z przyjemnością informujemy, iż w trakcie Sesji Rady Gminy Niemce w dniu 22.02.2018 r. zostały wręczone dyplomy i nagrody rzeczowe finalistom Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”. Nagrody wręczali: Wójt Gminy Niemce- Pan Krzysztof Urbaś, Przewodniczący Rady Gminy Niemce- Pan Sławomir Mroczek oraz Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Niemce- Pani Beata Zgierska. Wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się uczniowie Gimnazjum nr 1 w Niemcach: Wiktoria Szumla kl. IIIA  i  Jakub Kosowski kl. IIC. Prace uczniów zostały zakwalifikowane do eliminacji wojewódzkich. Uczniowie wykonali prace plastyczne pod kierunkiem Pani Joanny Piekarczyk- nauczyciela plastyki

 • Ortograficzne zmagania zakończone !!!

  20 i 22 lutego 2018 odbył się w naszej szkole V Gminny Konkurs Ortograficzny „I Ty możesz zostać Mistrzem Ortografii” pod patronatem Wójta Gminy Niemce. Nasi reprezentanci mogą pochwalić się ogromnym sukcesem: Martyna Szołtek kl.3d – I miejsce (op. M. Dynerowicz), Szymon Wodzyński z kl.4b – III miejsce (M. Włodarczyk), Martyna Skrobas z kl.5b – II miejsce (op. M. Lewandowska),  Anna Syta z kl.6a – II miejsce (op. M. Sidor), Michał Choina z kl.7a- I miejsce (op. M. Włodarczyk). Podobnie, bardzo wysokie noty zajęli uczniowie z naszego gimnazjum: Dorota Choina z kl. II – I miejsce (op. I. Kichtiak), Karolina Polkowska z kl.II – III miejsce oraz Małgorzata Sidor z kl. IIIC – II miejsce (op. Anna Zgierska), Urszula Kasperek z kl. IIIB – III miejsce (op. I. Kichtiak). Wszystkim mistrzom i wicemistrzom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy!!!

 • Cavaliada

  16 lutego 2018r. uczniowie klasy  3b i 3 c edukacji wczesnoszkolnej wybrali się do Lublina na Cavaliadę. Cavaliada to międzynarodowe zawody jeździeckie, na które składa się cykl halowych zmagań sportowych Cavaliada Tour. Celem Cavaliady jest popularyzacja jeździectwa jako dyscypliny sportowej i formy rekreacji oraz pobudzanie zainteresowania hodowlą koni. Dzieci miały okazję zobaczyć i podziwiać  zmagania jeźdźców podczas konkursów na arenie głównej, obejrzeć ceremonię wręczania nagród, zapoznać się z  ekspozycją Targów Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich oraz wziąć udział  w zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez Centrum Dobrego Wychowania.

 • Recytatorzy dzielnie walczyli!

  16 lutego 2018r .grupa młodych recytatorów, w składzie: Gabriela Rogalska kl.1b (op. B. Malinowska), Miłosz Łysiak kl.2 (op. G. Michalska), Hanna Mytyk kl.3a (op. I. Choina), Rozalia Szlązak kl.3b (op. E. Białek), Julia Majchrzak kl.3d (op. M. Dynerowicz), Aneta Wojcieszek kl.4b i Wiktoria Hamera kl.6c (op. M. Włodarczyk), reprezentowała naszą szkołę w XVII edycji Turnieju Poezji Dziecięcej w Ciecierzynie. Więcej informacji w zakładce Nasze sukcesy.

 • Swoisty Salon Poezji

  „Jestem zbudowany poziomem recytacji, dziękuję za wzruszenia, frajdę intelektualną i artystyczną. To zdecydowanie najwyższy poziom w ciągu  9- ciu lat istnienia konkursu”. Te słowa, wypowiedziane przez aktora Witolda Dąbrowskiego-  przewodniczącego jury IX Woj. Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Absolwentów III LO im. Unii Lub. w Lublinie usłyszały gimnazjalistki- Gabrysia Przypis i Karolina Polkowska z IIC- uczestniczki konkursu.  Dziewczęta pięknie zaprezentowały wybrane utwory, przywiozły laury w postaci- Karolina- III miejsce, Gabrysia- wyróżnienie. Jestem z Was dumna, dziewczyny!

  RS

 • Walentynki 2018

  13 lutego  obchodziliśmy w naszej szkole Walentynki. Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców na kiermasz przepysznych ciast. Trzeba było naprawdę bardzo się śpieszyć, żeby załapać się na ulubiony smakołyk.  Dzięki zebranym funduszom, nasze koleżanki i kolegów czeka w niedalekiej przyszłości mila niespodzianka . Przy okazji szkolnych Walentynek można było sobie zrobić zdjęcia w foto-budce i oczywiście zostawić liścik dla swojej sympatii na poczcie walentynkowej. Składamy serdeczne podziękowania sponsorom, dzięki którym zorganizowaliśmy kiermasz ciast, wsparło nas Nadleśnictwo Lubartów oraz Cukiernia Alicja z Nasutowa. Zapraszamy na foto-relację  w zakładce Album fotograficzny.

 • XIII Powiatowy Festiwal Piosenki "Niezapomnianie melodie"

  XIII Powiatowy Festiwal Piosenki "Niezapomnianie melodie" już za nami. Uczestnicy festiwalu – soliści i zespoły – ubiegali się o zajęcie jednego z trzech miejsc oraz wyróżnień i nagród specjalnych premiowanych atrakcyjnymi nagrodami indywidualnymi. Miło nam poinformować, że zdolni młodzi artyści z naszej szkoły: Alan Lewicki, Maria Taczalska, Dorota Smolińska, Karolina Rodak i Julia Woźniak wyśpiewali drugie miejsce w kategorii soliści i zespoły klasy VII Szkoły Podstawowej i klas II-III Gimnazjum. Gratulujemy i serdecznie dziękujemy wszystkim naszym reprezentantom, którzy brali udział w festiwalu.


   

   

 • XVII Turniej Poezji Dziecięcej

  25 stycznia br w szkolnej bibliotece odbyło się przesłuchanie recytatorów do XVII Turnieju Poezji Dziecięcej w Ciecierzynie. W przesłuchaniu udział wzięło 29 recytatorów. Szczegóły w protokole w załączniku.

  XVII_GMINNY_TURNIEJ_POEZJI_DZIECIĘCEJ.pdf

 • Jak drugoklasiści świętowali Dzień Babci i Dziadka…

  Na to wydarzenie wszyscy długo się przygotowywali, a to głównie z powodu szalejącej grypy w klasie. W końcu uczniowie wyzdrowieli i zaprosili swoich dziadków z okazji Dnia Babci i Dziadka do szkoły na wtorek 23 stycznia. Przygotowali, pod okiem Pani Wychowawczyni, krótkie przedstawienie. Było wspólne kolędowanie, humorystyczne wiersze i wesołe piosenki. Po przedstawieniu wzruszone babcie i radośni dziadkowie zostali obdarowani ręcznie wykonanymi laurkami. Rodzinne spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

 • RADOSNE KOLĘDOWANIE

  Uczniowie klasy 3a i klasy 1b pod kierunkiem pani Iwony Choiny i pani Bożeny Malinowskiej  przygotowali przedstawienie jasełkowe „Betlejemska Noc” i …  rozpoczęli radosne kolędowanie. Na początku kolędowali z babciami i dziadkami, których zaprosili 10 stycznia 2018r.  do szkoły z okazji Dnia Babci i Dziadka, następnie wystąpili 14 stycznia 2018r. w Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Ignacego Loyoli w Niemcach. Natomiast 18 stycznia 2018r.  zostali zaproszeni do Domu Seniora w Niemcach, aby uświetnić uroczystości w Klubie Seniora. Zarówno aktorzy, jak i uczestnicy wszystkich spotkań, wspaniale się bawili przy wspólnym śpiewie kolęd i pastorałek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 • Echo jednego spotkania

  Inspiracją do niecodziennej lekcji było niedawne spotkanie kolędnicze z Chórem Męskim Bas Canto. Wówczas mieliśmy też okazję poznać wojenną wersję kolędy, śpiewanej na melodię Wśród nocnej ciszy. Kolędę tę wykonała rdzenna mieszkanka Woli Niemieckiej  p.Teresa Widyńska. Przyjęła  zaproszenie szkolnej biblioteki i spotkała się dzisiaj tj. 24 stycznia z uczniami klas 7b i IIIC. Zaśpiewała […] co za smutna wigilija. Każda matka, familija Ojca wspomina […].Opowiedziała o okolicznościach powstania kolędy i o tym, jakie piętno odcisnęła wojna na jej najbliższych. Było zasłuchanie, wzruszenie i łzy.  Pani Tereso, dziękujemy…

 • „Od grosika do złotówki”

  Uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawczynią Panią Grażyną Michalską uczestniczą w dwuletnim programie pod nazwą „Od grosika do złotówki”. Zajęcia zostały tak skonstruowane, że mali uczniowie będą mogli poznać podstawy z zakresu ekonomii, przedsiębiorczości, finansów czy oszczędzania. Dowiedzą się co to jest zarabianie, racjonalne wydawanie pieniędzy, oszczędzanie czy inwestowanie. Poznają szeroko pojęte bezpieczeństwo ekonomiczne, trafne przewidywanie i sposoby unikania ryzyka finansowego. Do programu klasę zgłosiła pedagog szkolny Pani Małgorzata Bartosik.

  Od_grosika_do_zlotowki.pdf

 • V Festiwal Kolęd i Pastorałek

  Najmłodsi chórzyści wspaniale zaprezentowali naszą szkołę na V Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Jezusa narodzonego witajmy" 17 stycznia w Bystrzycy. Czadowe nutki w składzie (Natalia Nankiewicz, Gabrysia Sidor, Gabrysia Niemczuk, Julia German, Nikola Pachla i Dominika Wronisz) zdobyły I MIEJSCE, a duet Natlia Tomczak i Wiktoria Domin II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

 • Nagrody

  17 stycznia br naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele lubelskiego oddziału PCK. Celem ich wizyty było wręczenie dyplomu oraz nagrody rzeczowej za zajęcie  trzeciej lokaty w Ogólnopolskiej Akcji ,,Góra Grosza" . W tym celu zorganizowano uroczysty apel. Nagrodę w towarzystwie  pań wicedyrektor odebrała przewodnicząca Szkolnego Koła PCK. Przy okazji zostały wręczone nagrody książkowe za udział w gminnym konkursie nt. Tadeusza Kościuszki oraz za szkolna edycję VI Diecezjalnego Konkursu ,,Na najpiękniejszą szopkę".

 • LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO

  Miło nam poinformować, że dwoje uczniów z naszego gimnazjum znalazło się w gronie pięciu  laureatów  Powiatowego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom” w IV kategorii wiekowej.  Prace  JAKUBA KOSOWSKIEGO kl. IIC i WIKTORII SZUMLI kl. IIIA zostały zakwalifikowane do konkursu na szczeblu wojewódzkim. GRATULUJEMY  I ŻYCZYMY DALSZYCH OSIĄGNIĘĆ!!! Zdjęcia i protokół w aktualnościach na stronie http://www.powiat.lublin.pl/

 • Noc Biologów

  W dniu 12 stycznia 2018 uczniowie klas szóstych i siódmych pod opieką nauczycielek: pani Urszuli Głuszak i pani dyrektor Jadwigi Łucki - Drozd uczestniczyli w zajęciach organizowanych w ramach Nocy Biologów 2018 na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS.  Więcej informacji w zakładce Z życia szkoły.

 • Tajemniczy GIMFILN

  GIMFILN to jednorazowa nazwa silnej dziewczęcej grupy z IIIC, która stanęła do ogólnopolskich zmagań w Wirtualnym Festiwalu Filmoteki (12 stycznia). Gimnazjalistki tj. Julka Pietkiewicz, Ania Kukiełka, Kornelia Bordzoł i Kamila Lewicka przez kilka godzin rozwiązywały zadania (7), quizy i zagadki typu Zastosuj filmowe środki wyrazu, Rozpoznaj głos bohatera filmu, Uporządkuj kadry w kolejności, Przyporządkuj fakty, napisz recenzję. Liczyła się wiedza, umiejętność przeszukiwania źródeł i czas. Niemały wysiłek intelektualny, niezła zabawa, kreatywność, poszerzanie horyzontów to walory lekcji inaczej. W trakcie zmagań przyjemnie było zobaczyć informację, że Zad. 6 wygrywa grupa GIMFILN ze Szkoły Podstawowej w Niemcach.

 • Wyniki VIII Diecezjalnego Przeglądu Jasełek i Grup Kolędniczych

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Niemcach
  ul. Szkolna 23
  21-025 Niemce


 • 817561594
  817561728

Galeria zdjęć