Szkoła wielu możliwości Szkoła Przyszłości Gang Swojaków Projekty zrealizowane w I okresie roku szk.2021/22 Przyroda z klasą Gang Fajniaków Kody Literatury Wykaz projektów 2020 Kubusiowi Przyjaciele Natury "Dziel się uśmiechem" Dziel się uśmiechem Edukacja stomatologiczna Galaktyczna podróż Aktywna tablica Młodzieżowa Straż Leśna Akademia Bezpiecznego Puchatka. Nowoczesna edukacja wczesnoszkolna Audycje muzyczne Moje dziecko idzie do szkoły Nie pal przy mnie proszę Bezpieczne wakacje Żyj smacznie i zdrowo Program Grosik Szkoła w Ruchu Projekt Szkoła Dobrze Wychowana

Nowoczesna edukacja wczesnoszkolna

Ogólnopolski Konkurs dla szkół „Nowoczesna edukacja wczesnoszkolna”

W październiku 2015 r nasza szkoła przystąpiła do III edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół, pod nazwą „Nowoczesna edukacja wczesnoszkolna” organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

Celem konkursu jest doskonalenie i usprawnienie procesu dydaktycznego oraz wszechstronny rozwój dzieci.

Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 5 października 2015 r. do 5 kwietnia 2016 r.

W tym czasie, w klasach  1-3, zostaną wykonane następujące zadania określone regulaminem konkursu:

1. Przeprowadzenie spotkań uczniów z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, organizacji społecznych etc. nt. Bezpieczne zachowanie w szkole, domu, na ulicy, w drodze do szkoły i domu (zasady ruchu drogowego), zagrożenia, udzielanie pomocy, obrona konieczna itp. Ocena na podstawie opisu wykonanych przedsięwzięć przesłanych do jury konkursu.

2. Szkolne mistrzostwa w grach edukacyjnych. Ocena na podstawie wyników, prac plastycznych/zdjęć przesłanych do jury konkursu.

3. Przeprowadzenie dnia talentu w szkole, podczas którego uczniowie będą mogli zaprezentować swoje talenty, np. muzyczne, taneczne, gimnastyczne, plastyczne, fotograficzne… Ocena na podstawie wyników głosowania/prac plastycznych/zdjęć przesłanych do jury konkursu.

4. Zorganizowanie w ramach ogólnoszkolnego dnia sportu między klasowych rozgrywek sportowych, w kilku wybranych dyscyplinach. Ocena na podstawie wyników przesłanych do jury konkursu.

5. Zorganizowanie dnia wspólnego czytania pod nazwą „Czytanie łączy pokolenia”. Szkoła może zaprosić rodziców i dziadków do wspólnego czytania wybranych pozycji z dostosowaniem do wieku uczniów. Ocena na podstawie zdjęć/video/prac plastycznych/sprawozdań przesłanych do jury konkursu.

6. Zorganizowanie przedstawienia/teatrzyku na podstawie wspólnie wybranej bajki/opowiadania. Praca nad ciałem, głosem i przestrzenią. Zajęcia teatralne wykorzystują naturalną skłonność dziecka do zabawy i naśladowania. Ocena jury na podstawie prac plastycznych/video/sprawozdań przesłanych do jury konkursu.

7. Pogadanka z uczniami na temat wakacyjnych podróży na podstawie własnych przeżyć, zgromadzonych pamiątek i zdjęć. Wymienienie środków lokomocji, którymi poruszały się dzieci. Wykorzystanie mapy Polski/świata do zaznaczenia miejsc odwiedzanych podczas podróży wakacyjnych. Ocena jury na podstawie opowiadań/wierszy/prac plastycznych przesłanych do jury konkursu.

8. Zorganizowanie, w ramach tygodnia Polska Złota Jesień, ogólnoszkolnego konkursu na przygotowanie opowiadań/zdjęć/prac plastycznych pt. Jesienny spacer dla uczniów, gdzie wygranego wyłonią uczniowie poprzez głosowanie. Ocena na podstawie zdjęć/prac plastycznych oraz zestawienia głosów, przesłanych do jury konkursu.

9. Ja w przyszłości. Jaki zawód chciałbym/chciałabym wykonywać. Ocena jury na podstawie prac plastycznych, zdjęć dzieci przebranych za przedstawicieli wybranych zawodów, przesłanych do jury konkursu.

10. Tolerancja na co dzień. Podobieństwa i różnice między ludźmi. Ocena jury na podstawie prac plastycznych/sprawozdań przesłanych do jury konkursu.

Prace konkursowe zwieńczą zbiorcze informacje szkół o przebiegu prac konkursowych i uzyskanych efektach (sprawozdania z każdego zadania wraz z dokumentacją oraz sprawozdanie zbiorcze przesłane do jury konkursu).

Mam nadzieję, że z sukcesem wykonamy zadania konkursowe i otrzymamy tytuł „Nowoczesna edukacja wczesnoszkolna” .

Koordynator: Stanisława Żuławska