• Realizujemy projekt: “Szkoła wielu możliwości”

    Dofinansowanie projektu z UE: 1 127 524,38 PLN

           Celem głównym projektu jest wspieranie równego dostępu do dobrej jakości, włączającego kształcenia i wdrażanie nowych rozwiązań na rzecz rozwoju umiejętności, a także  kompetencji  uczniów i podnoszenia kwalifikacji nauczycieli.  Spowoduje to podniesienie jakości usług edukacyjnych w Szkole Podstawowej im. Marty z Budnych Łosiowej w Niemcach  poprzez doposażenie w sprzęt i pomoce dydaktyczne, organizację dodatkowych bezpłatnych zajęć i wycieczek edukacyjnych, kursów i studiów podyplomowych  w okresie I 2024-VI 2026. Projekt liczy 19 modułów zajęć dla uczniów kl.1-8  Dodatkowo, zostanie wyposażona sala do zajęć integracji sensorycznej, pracownia chemiczna, gabinet logopedyczny, sala do zajęć psychologiczno -pedagogicznych oraz sala czytelnicza przy szkolnej bibliotece.

    Pomysły na ciekawe zajęcia połączone wraz  z zapotrzebowaniem na pomoce zostały opracowane przez szkolny zespół nauczycieli pod kierunkiem wicedyrektor dr Marioli Sidor.

  • Święto Konstytucji 3 maja.

    30 kwietnia uczniowie klas drugich prezentowali montaż słowno – muzyczny z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Były wiersze, piosenki, teatr i taniec. Było uroczyście, podniośle, ale też kolorowo i wesoło. I zostało to zostało zapisane w pamięci i na zdjęciach. Wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie dziękujemy bardzo za współpracę, a dzieciom gratulujemy udanego występu.

  • Lekcje o patronce

    O patronce raz jeszcze... Tak, o naszej patronce można mówić i mówić! O tym jaka była niezwykła, zaradna, opiekuńcza, wrażliwa! Była człowiekiem o wielkim sercu! W ramach lekcji bibliotecznej uczniom klas piątych zostały przybliżone losy hrabiny Marty z Budnych Łosiowej oraz przedstawiona jej działalność charytatywna i społeczna. Wybrany styl prezentacji multimedialnej oraz muzyka z okresu lat 20-30 XX wieku przeniosły uczestników spotkania do czasów, w których żyła i działała nasza patronka.

  • Klasy 5a i 5b w Janowie Lubelskim

    Już po raz drugi klasy piąte odwiedziły Janów Lubelski. I tym razem atrakcji nie zabrakło. Były konkurencje sportowe, zwariowane olimpiady, paintball i to na co nasi uczniowie czekali najbardziej- off-road! To były udane dwa dni, pełne wrażeń, uśmiechu i zabawy.

  • Sprzątanie świata z okazji Dnia Ziemi

  • W poszukiwaniu Roberta Lewandowskiego

    Jak to jest mieć zdjęcie z Robertem Lewandowskim? Albo zasiąść na miejscu Szymona Hołowni? Albo „rozerwać się” w największym warszawskim parku rozrywki?  Przekonali się  o tym uczniowie klasy 7C, którzy 18.04.2024 r. odwiedzili Warszawę. Zwiedzili budynek Sejmu, pospacerowali po Stadionie Narodowym  i zrelaksowali w TEPfactor. A jeśli jesteście ciekawi, kto ma zdjęcie z Robertem Lewandowskim, zajrzyjcie do naszego albumu.

     

  • Szlakiem Henryka Sienkiewicza i Kleeberczyków

    We wtorek 16 kwietnia szóstoklasiści wybrali się na wycieczkę. Podróżowali śladami autora lektury „W pustyni i w puszczy” i odwiedzili jego rodzinne strony. Byli w Woli Okrzejskiej, gdzie znajduje się muzeum pisarza oraz w pobliskiej Okrzei. Tam weszli na pamiątkowy kopiec – pomnik twórcy „Krzyżaków”, zwiedzili kościół parafialny, w którym odnaleźli wiele pamiątek po pisarzu i jego rodzinie, a na pobliskim cmentarzu odwiedzili grób matki Sienkiewicza.  W drugiej części wycieczki w Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej uczniowie  poznali historię ostatniej bitwy kampanii wrześniowej 1939 r. Następnie pojechali do Kocka, gdzie odwiedzili cmentarz Kleeberczyków oraz pomnik gen. Franciszka Kleeberga.  Wyprawa uczniów klas 6 była wspaniałą oraz bardzo ważną lekcją historii i języka polskiego.

  • Projekt „Szkoła przyszłości” realizowany w Szkole Podstawowej im. Marty z Budnych Łosiowej w Niemcach

    W myśl sentencji - „Cechą życia jest pęd ku przyszłości”, powstał projekt „Szkoła przyszłości”, który ma rozwijać zainteresowania uczniów.  Realizowany jest od stycznia 2024 roku w Szkole Podstawowej  im. Marty z Budnych Łosiowej w Niemcach w partnerstwie z fundacją “Bialskie Horyzonty”w ramach Priorytetu X Lepsza edukacja; Działania 10.3 Kształcenie ogólne Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027. Jest on finansowany z funduszy europejskich w kwocie 170 656,62 zł i dotyczy edukacji nieformalnej. Projekt “Szkoła przyszłości” składa się z 13. modułów. Są to zajęcia dodatkowe o różnorodnej  tematyce. Mają one zachęcić uczniów do odkrywania i rozwijania swoich pasji oraz zainteresowań.

  • Obchody Święta Chrztu Polski

    W poniedziałek, 15. kwietnia, po raz drugi obchodziliśmy w naszej szkole Święto Chrztu Polski. Klasy 4-8 mogły obejrzeć program słowno-muzyczny przygotowany specjalnie na tę uroczystość przez uczniów klas siódmych i ósmej pod opieką p. M. Choiny. Występy uświetnił swoim udziałem chór szkolny pod dyrekcją p. O. Skrzypczak-Kowalczyk, a całości dopełniła dekoracja wykonana przez p. A. Wontrobę.

  • Kleks Jubileuszowy trafił do rąk Czytelników

    Kwiecień to ważny miesiąc dla redakcji KLEKSA. Ukazało się bowiem wydanie specjalne naszego szkolnego pisma. Jak sama nazwa wskazuje , tematem przewodnim jest JUBILEUSZ  SZKOŁY. Oprócz tego, dużo aktualnych wydarzeń z życia szkoły. No i oczywiście zdjęcia. Tych, którzy nie zdążyli kupić, zapraszamy do zakładki KLEKS. Redakcja życzy miłej lektury.

  • Posadź swoje drzewo

    Nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w akcji "Posadź swoje drzewo", które zorganizowało Nadleśnictwo Lubartów. Celem tej inicjatywy było promowanie świadomości ekologicznej oraz zachęcanie społeczności lokalnej do aktywnego uczestnictwa w ochronie środowiska naturalnego. Uczniowie nie tylko sami sadzili drzewa, ale także zdobywali wiedzę na temat ich gatunków, procesu zalesienia, znaczenia lasów dla naszego życia oraz konieczności ich ochrony.  Akcja "Posadź swoje drzewo" była zatem nie tylko wyrazem troski o środowisko naturalne, ale również okazją do nauki, zaangażowania społecznego i budowania więzi międzyludzkich.

  • W szkole bez dzwonków czyli o wizycie w Akademickim Liceum Mistrzostwa Sportowego w Lublinie

  • „Pamięć jest naszym obowiązkiem”

    Tytułowe słowa pochodzą z pomnika, poświęconego obywatelom polskim, narodowości żydowskiej, zamordowanym przez Niemców w Kopaninie. Tragiczne wydarzenia przypomniano 27 marca 2024 roku. Jednym ze współorganizatorów wydarzeń upamiętniających  była nasza szkoła. W obchodach pod pomnikiem udział wzięła delegacja szkolna z Dyrektorem Jerzym Wójcikiem na czele. Szkołę reprezentował  Poczet Sztandarowy i  Samorząd Uczniowski. Oprawę artystyczną wydarzenia zapewnił chór szkolny oraz artyści z klasy 7a i 7c. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszym albumie.

  • Odznaczenie Sztandaru Szkoły Złotym Krzyżem Związku Piłsudczyków RP.

    W niedzielę 24 marca miała miejsce w Lublinie podniosła uroczystość, na którą złożyły się: 25 rocznica powstania Związku Piłsudczyków RP, zjazd członków tej organizacji oraz obchody imienin marszałka Józefa Piłsudskiego. Delegacja naszej szkoły została zaproszona przez władze Lubelskiego Okręgu ZP RP do udziału w tych podniosłych uroczystościach, tj. mszy w archikatedrze lubelskiej, uroczystym przemarszu na Plac Litewski oraz apelu przed pomnikiem J. Piłsudskiego. W trakcie uroczystości nasz sztandar, jako jeden z nielicznych, został odznaczony Złotym Krzyżem Związku Piłsudczyków RP.

  • Misterium Wielkanocne

    Uczniowie klasy 6c i 1a pod opieką pana Tadeusza Nowaka i pani Bożeny Malinowskiej przygotowali Misterium Wielkanocne, przedstawiając sytuację Apostołów po śmierci Jezusa i Jego zmartwychwstanie. Oprawę muzyczną wykonali uczniowie klasy 1a pod kierunkiem pani Bożeny Malinowskiej,  a na gitarze grał pan Wojciech Waśkowicz. Na koniec złożone zostały życzenia przez występujących i panie Dyrektorki dla całej społeczności szkolnej.

  • WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKOWY „ZNAM POLSZCZYZNĘ ZAWODOWO!”

    Nasi uczniowie wzięli udział w 3. edycji  Wojewódzkiego  Konkursu Językowego  „Znam polszczyznę zawodowo!”, który odbył się w ZSTK w Lublinie. Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy etapu szkolnego: Hania Birut 7a, Wojtek Ewert 8a i Benedykt Trąbka 8a. Uczniowie przygotowywali się pod opieką p. Anny Zgierskiej.  Patronat nad konkursem sprawowali: Lubelski Kurator Oświaty, Prezydent  Lublina oraz Marszałek Województwa Lubelskiego. Z wielką radością donosimy, że wśród laureatów znalazł się Wojtek Ewert z kl. 8a, który zajął III miejsce. To bardzo duże osiągnięcie! Gratulacje! Warto dodać, że w zmaganiach językowych uczestniczyło 216 uczniów z 35 szkół województwa lubelskiego. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród, w którym uczestniczył Wojtek,  odbyło się 26 marca w ZSTK w Lublinie.  

  • Brawa dla naszych recytatorek

    W piątek 22 marca w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski poezji Stanisława Barańczaka dla uczniów kl. 7–8 szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice. Obie pięknie się zaprezentowały i zostały nagrodzone: I miejsce zdobyła Kasia Ignatiuk kl. 7a (opiekun: p. Anna Zgierska),  II miejsce zajęła Gabrysia Rogalska kl. 7b (opiekun: p. Ilona Kichtiak). Cieszymy się i gratulujemy naszym recytatorkom.

  • IV Gminny Konkurs Recytatorski

    21 marca Ala, Dagmara, Amelka, Hubert, Filip, Marek, Gabrysia i Nikola wzięli udział w IV Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezja jest dobra na wszystko. Uczniowie naszej szkoły pięknie zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze. Filip Leszcz z klasy 5a otrzymał wyróżnienie, a Ala Zembrzycka z klasy 1a dostała nagrodę specjalną Dyrektora Szkoły w Nasutowie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów recytatorskich!

     

  • Dzień Otwartych Drzwi w naszej szkole

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marty z Budnych Łosiowej w Niemcach
    ul. Szkolna 23
    21-025 Niemce


  • 817561594
    817561728

Galeria zdjęć