Noc Biologów Zbiórka Żywności Uroczyste pożegnanie sztandaru szkoły Warsztaty teatralne KONCERT PATRIOTYCZNY Nocna mila Nietypowa lekcja historii Ginące zawody

Noc Biologów

W dniu 12 stycznia 2018 uczniowie klas szóstych i siódmych pod opieką nauczycielek: pani Urszuli Głuszak i pani dyrektor Jadwigi Łucki - Drozd uczestniczyli w zajęciach organizowanych w ramach Nocy Biologów 2018 na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS.  Odbywały się różnorodne formy zajęć: wykłady, warsztaty, pokazy, zajęcia laboratoryjne, wystawy. Uczniowie robili pachnące mydełka, musujące kule do kąpieli, otrzymywali olejki eteryczne. Badali, ile słodyczy jest w cytrynie. Zobaczyli preparaty spod mikroskopu elektronowego. Wysłuchali wykładu i zobaczyli sztuczki o neuromagii. Jedną z form warsztatów prowadził pan Michał Zembrzycki, nauczyciel biologii w naszej szkole, a jednocześnie doktorant na Wydziale Biologii i Biotechnologii. Były to warsztaty fotograficzne, gdzie uczniowie nauczyli się podstaw fotografii i mieli możliwość wykonania sobie zdjęć w studiu.

Zarówno uczniowie, jak i panie nauczycielki, wróciły do Niemiec zadowolone i pełne wrażeń. Już teraz planują wyjazd na następną Noc Biologów...