Statut Szkoły Program wychowawczo-profilaktyczny Dziennik elektroniczny Dowożenie uczniów Misja szkoły

Co robimy - dokąd dążymy?

Wychowujemy i kształcimy profesjonalnie w celu dobrego przygotowania uczniów do dalszego etapu edukacyjnego i godnego życia w społeczeństwie. Dążymy w tym zadaniu do zajęcia pozycji najlepszej wiejskiej szkoły na Lubelszczyźnie.

Co nas wyróżnia?

• Jesteśmy szkołą przyjazną - dążymy do poczucia pełnego bezpieczeństwa uczniów, nauczycieli i rodziców.
  • Jesteśmy szkołą twórczą w wybranych dziedzinach - będziemy wspierać każdego ucznia w indywidualnym rozwoju, zgodnie z jego potrzebami i możliwościami.
  • Jesteśmy szkołą otwartą - dążymy do integracji całego środowiska w działaniach demokratycznych i samorządowych.
  • Jesteśmy szkołą czystą - będziemy nowoczesną, zapewniającą higieniczne i przyjazne warunki pracy.
  • Jesteśmy szkołą znaną w rejonie - będziemy dążyć do tego, aby poznała nas Polska i ... Europa.

Jakie wartości cenimy?

Największą wartością jest w naszej szkole GODNOŚĆ CZŁOWIEKA - ucznia, nauczyciela, rodzica. Kierunek działań wytycza nam dążenie do DOBRA, PRAWDY, PIĘKNA.

Co jest dla nas najważniejsze?

• Wsparcie i troska o rozwój każdej jednostki - ucznia i nauczyciela.
  • Komunikacja oparta na otwartym, jasnym i życzliwym przekazie.
  • Integracja i wzajemne zaufanie w słowach i działaniach wszystkich członków szkolnej społeczności.
  • Zrozumienie, szacunek i tolerancja wobec innych.
  • Odpowiedzialność i asertywność we własnym działaniu.

Co uzyskamy?

Naturalnym efektem naszych działań będzie dobrze wychowany i wykształcony absolwent - młody człowiek, który:

• zna cel i sens swojego życia,
  • potrafi sprostać wyzwaniom dorosłości i współczesnego świata,
  • potrafi pozytywnie kreować swoją przyszłość,
  • odrzuca przemoc, uzależnienia i zło,
  • racjonalnie i twórczo wykorzystuje dany mu czas,
  • żyje zgodnie z ludźmi i przyrodą,
  • potrafi współdziałać w zespole, zachowując swą indywidualną wartość,
  • dąży do dobra, prawdy i piękna we wszystkich swych działaniach.

Celem ogólnym naszych działań będzie zadowolenie i satysfakcja z pracy i nauki oraz prestiż szkoły w środowisku.