• „Cuda wianki” na kiermaszu

  Kotek z włóczki, ażurowe serduszko, artystyczna parasolka, dzwoneczki na choinkę, abażur na lampkę – wszystko to może być doskonałym prezentem pod choinkę. Takie właśnie rękodzieło można było kupić na przedświątecznym kiermaszu zorganizowanym w naszej szkole przez p. Bożenę Malinowską.  Prawdziwe „cuda wianki”  to  dzieło  pani Elżbiety Janiak (prywatnie babci naszej uczennicy), która poprowadziła również warsztaty szydełkowania. Kiermasz odbył się 13 grudnia. Kto nie zdążył zrobić zakupów, niech chociaż poogląda sobie zdjęcia w albumie fotograficznym.

 • Podziękowania

 • WARSZTATY SZYDEŁKOWEGO RĘKODZIEŁA

  W czwartek 13.12.2018r. wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej - z inicjatywy p. Bożeny Malinowskiej - pod czujnym okiem pani Elżbiety Janiak (prywatnie babci jednej z uczennic) uczyły się podstaw szydełkowania. Bawełniane nici, szydełko, łańcuszek, półsłupki, słupki… to cała technika i tajemnica szydełkowego rzemiosła. Okazało się, że nie jest to takie proste, że tę tajemnicę dzieci muszą powoli odkrywać. (Widać to po skupionych minach na załączonych zdjęciach. :) ) Łatwiejsze okazało się wykonywanie pomponów z włóczki. Niektórzy „wyprodukowali” niezliczoną ilość kolorowych pomponików. Mamy nadzieję, że warsztaty zachęcą – przynajmniej niektórych uczniów - do dalszej nauki szydełkowania.

 • Świątecznie w bibliotece

  Zbliżają się Święte Bożego Narodzenia, dlatego uczniowie klasy 1b, w środę 12 grudnia, odwiedzili szkolną bibliotekę, żeby zobaczyć, czy są książki o tematyce świątecznej. Pani Krysia pokazała kilka książek i przeczytała kilka fragmentów. Pierwszaczki dowiedziały się, że jest dużo książek o Bożym Narodzeniu i są to nie tylko bajki i opowiadania, ale także książki kucharskie, albumy malarstwa i książki z propozycjami przygotowania prezentów. Było bardzo ciekawie.

 • Zbiórka żywności

  Szkolne Koło Caritas uczestniczyło w zbiórce żywności w Delikatesach Centrum i w Stokrotce. Zebrane żywność dostarczyli do rodzin potrzebujących. Wolontariusze przygotowali 50 paczek żywności. Bardzo dziękujemy Pracownikom i Kierownictwu wyżej wymienionych sklepów za pomoc i przychylność.

 • Trzecioklasiści poznają zwyczaje świąteczne

  Trzecioklasiści odwiedzili bibliotekę szkolną. Tym razem w książkach spotkali wesołego Ryjka, misia Paddingtona, Kubę i Bubę oraz panią Małgorzatę. Poznali historię Świętego Mikołaja - kim był i co robił. Wysłuchali kilku fragmentów różnych książek o tradycjach i przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia. Odbyły się warsztaty czytania ze zrozumieniem. Pani bibliotekarka rozdała zadania do wykonania, które uczniowie podzieleni na grupy starali się rozwiązać. Były świąteczne krzyżówki i kolorowanki. Na zakończenie uczniowie wypożyczyli książki.

 • Gimnazjaliści świadkami zbrodni

  Zbrodnia to niesłychana. Najpierw siostra zabiła siostrę, potem kochanka, męża, matkę, świadków, a na koniec sama padła rażona piorunem. Wszystko to działo się na oczach uczniów klas III naszego gimnazjum. Na szczęście krew była sztuczna, narzędzie zbrodni okazało się atrapą, a morderczyni to aktorka Teatru Nowego w Słupsku. Mowa bowiem o inscenizacji dramatu Juliusza Słowackiego „Balladyna”, którą gimnazjaliści mieli okazję obejrzeć 12 grudnia w Lublinie. Foto-relacja z wyjazdu w naszym albumie fotograficznym.

 • Nasi uczniowie w trzecim etapie Konkursów przedmiotowych

  Troje naszych uczniów zakwalifikowało się do trzeciego etapu konkursów przedmiotowych: Michał Choina –kl. 8a z języka angielskiego, Izabela Bartosik – kl. 8c z języka polskiego, Gabriela Zmysłowska –kl.7b z języka niemieckiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Jubileusz, że „palce lizać”

  Jubileusz 90-lecia istnienia szkoły w Niemcach za nami. Najpierw było dostojnie, potem uroczyście, potem rozrywkowo, a na koniec smakowicie. Wszystko to za sprawą słodkich niespodzianek. Pierwszą, ufundowała naszym uczniom, społeczność Szkoły Podstawowej w Nasutowie. Druga była  przeznaczona dla nauczycieli, którym pan dyrektor Jerzy Wójcik w ten sposób podziękował za przygotowanie uroczystości. Było nie tylko co pojeść, ale i na co popatrzeć, o czym świadczą zdjęcia w albumie fotograficznym.

 • Oliwia i Igor nadzieją olimpijską GULKS Niemce !

  W dniach 8-9 grudnia w hali OSiR w Biłgoraju rozegrany został Ogólnopolski Turniej Nadziei Olimpijskich dziewcząt i chłopców do lat 17 i 20 w podnoszeniu ciężarów, połączony z finałem rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Juniorek i Juniorów. Na starcie stanęło ponad 90  zawodniczek i zawodników z 9 klubów sportowych Lubelszczyzny.  Pod opieką trenera Zbigniewa Cękały wspaniale zadebiutowali uczniowie klasy 8a zawodnicy GULKS Niemce, Oliwia StachorzeckaIgor Gąsior. Oliwia w kategorii wagowej do 71 kg  uzyskując wynik w dwuboju 53 kg zajęła miejsce pierwsze, zdobywając swój pierwszy złoty medal. Miejsce czwarte w kat. wagowej +102 kg wywalczył Igor ustanawiając swój rekord życiowy 120 kg.

 • Jubileusz naszej szkoły

  Szkoła w Niemcach ma 90 lat! Z okazji tak niezwykłego jubileuszu 7 XII  odbyła się ważna dla społeczności szkolnej uroczystość. Dostojna Jubilatka otrzymała imię Marty z Budnych Łosiowej, sztandar i hymn. Byli ważni goście, uroczysta msza w kościele w Niemcach i oficjalne spotkanie w murach szkolnych. Nie zabrakło występów artystycznych i poczęstunku. Dokładna informacja o uroczystości znajdzie się niebawem w zakładce „ Z życia szkoły”. Jeszcze ciepła foto-relacja w albumie fotograficznym.

 • W hołdzie Patronce szkoły

  Złożeniem symbolicznej wiązanki kwiatów  na grobie Marty z Budnych Łosiowej rozpoczęły się obchody  Jubileuszu 90- lecia szkoły. Patronka Szkoły Podstawowej w Niemcach pochowana jest na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie. Tam też doszło 6 XII do spotkania delegacji społeczności szkolnej z synem pani Marty  - panem Markiem Łosiem. Główna uroczystość nadania szkole imienia i sztandaru odbędzie się 7 grudnia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

 • FINAŁ WOJEWÓDZKI KONKURSU MODA ODBLASKOWA

  6 grudnia reprezentacja uczniów kl.1-4  w składzie Aleksandra Drabik kl.1c, Patrycja Latek i Szymon Szmigielski kl.2c, Alicja Winiarska kl.3, Julia Majchrzak i Zuzanna Mazurek kl.4d pod kierunkiem p. Elżbiety Bartosik i we współpracy z p. M. Dynerowicz brała udział w Finale Wojewódzkim  Konkursu Mody Odblaskowej organizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego KWP w Lublinie pod patronatem Kuratorium w Lublinie, Muzeum Zamojskich w Kozłówce i Krajowego Centrum BRD. W naszej kategorii wzięło udział 18 drużyn, które prezentowały pokaz mody odblaskowej i wiersz zachęcający do przestrzegania przepisów. Nasza drużyna zajęła 7 miejsce w  województwie, a poziom prezentacji był naprawdę wysoki- co też podkreśliło jury. Życzymy kolejnych sukcesów w następnym roku.

 • SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM W SKANSENIE

  5 grudnia kl.2a i 2c udała się do Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie na spotkanie z Mikołajem. Zanim do nas przyjechał św. Mikołaj spotkaliśmy się z Soplem i Śnieżkiem, którzy to opowiadali o dawnych tradycjach i w formie konkursów wybierali Śnieżynki do orszaku Królowej Śniegu. To właśnie od Królowej Zimy, Śnieżycy, Dziadka Mroza- przyjaciół Mikołaja- dzieci dowiedziały się kim był św. Mikołaj, czym zasłynął za życia, czy naprawdę chodził ubrany w czerwony kostium i czapkę z pomponem, kto kierował do niego swoje modlitwy i dlaczego to właśnie On stał się ulubieńcem wszystkich dzieci. Spotkanie skończyła wizyta samego Świętego Mikołaja, przybywającego do Skansenu dorożką-którą musiał zamienić z saniami, bo zabrakło śniegu na drogach- w towarzystwie Aniołka i Diabła, który wszystkim grzecznym dzieciom wręczył zasłużony upominek. 

 • Piernikowe szaleństwa

  5 grudnia, w przed dzień mikołajek, uczniowie klasy 1b i 2b wzięli udział w warsztatach robienia, pieczenia i ozdabiania pierników. Dzieci same zagniatały i rozwałkowywały wstępnie przygotowane ciasto, z którego wycinały świąteczne wzory pierników.  Gdy pierniczki piekły się, adepci sztuki kulinarnej, ozdabiali swoje fartuszki, torebki na prezenty oraz przygotowywali maleńkie aniołki. Trzeba było je pomalować, pobrokatować i zapakować. W tym czasie pierniczki upiekły się, więc trzeba było je polukrować. Jak widać Pierwszaczki i Drugoklasiści mieli pełne ręce roboty, ale znalazł się też czas na przekąski i zabawę. Chociaż dzień był bardzo wyczerpujący, wszyscy świetnie się bawili i wrócili do domu w wyśmienitych humorach.

 • Górnik wśród Pierwszaków

  W poniedziałek 3 grudnia, uczniów klas pierwszych odwiedził górnik. Wspaniały gość opowiadał dzieciom o mundurze, czapce i odznaczeniach, jakie dostał za swoją pracę. Pierwszaki poznały legendy i zwyczaje górnicze oraz dowiedziały się dlaczego pióropusze przy czapkach górniczych mają różne kolory. Dzieci oglądały także zdjęcia z kopalni  Bogdanka i różne przykłady odbitych w węglu  roślin.   Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające.

 • Filmowe zmagania za nami

  Znamy już wyniki  V edycji konkursu W kręgu polskiego filmu . Szczegóły w zakładce Biblioteka- Konkursy.

 • Wyniki konkursu „Zapobiegajmy pożarom”

  Na czym polega praca strażaków? W jaki sposób zapobiegać pożarom? Na te pytania potrafią odpowiedzieć uczniowie klasy trzeciej edukacji wczesnoszkolnej i świetlicy. Wzięli oni udział w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”. W środę, 5 grudnia w Urzędzie Gminy w Niemcach odbyło się podsumowanie konkursu, a uczniowie odebrali dyplomy oraz nagrody. I miejsce zajęła Natalia Hunek startująca z grona uczniów ze świetlicy, II miejsce przypadło Benedyktowi Trąbce z klasy 3 , III miejsce zajął Szymon Orzeł z klasy 3, a wyróżnienie dostał Szymon Ewert też z klasy 3. Tworzenie prac wspomagały panie ze świetlicy: Anna Hunek i Natalia Winiarska oraz wychowawczyni klasy trzeciej - Grażyna Michalska. Gratulujemy młodym artystom!

 • II Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Bronisław Pietrak – chłopski piewca Lubelszczyzny”

  W piątek, 30 listopada, niełatwej sztuki wygłoszenia gwarowych tekstów poety ludowego Bronisława Pietraka podjęły się młode recytatorki z naszej szkoły: Hania Mytyk z kl. 4a, Aneta Wojcieszek z kl. 5b, Nina Caban z kl. 6a, Ania Syta z kl. 7a oraz Wiktoria Hamera z kl. 7c. Wzięły one udział w konkursie zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Garbowie, nad którym Honorowy Patronat objęła Lubelska Kurator Oświaty, Pani Teresa Misiuk. Reprezentantki naszej szkoły spisały się wyśmienicie, wszystkie zaprezentowały się pięknie. Zostało to zauważone przez komisję konkursową, która Ninie Caban przyznała I miejsce w kategorii klas 4 – 6, zaś Wiktorii Hamerze III miejsce w kategorii klas starszych. Wszystkim recytatorkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Marty z Budnych Łosiowej w Niemcach
  ul. Szkolna 23
  21-025 Niemce


 • 817561594
  817561728

Galeria zdjęć