• 90 lat Szkoły Podstawowej w Niemcach

  Już 90 lat

  Szkoły Podstawowej w Niemcach,

  toteż

  z okazji jubileuszu Szkoły serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli,  pracowników szkoły,  rodziców, absolwentów oraz mieszkańców Niemiec do  udziału w konkursach związanych z początkami szkoły oraz jej fundatorką – hrabiną Martą Łosiową. Prosimy również o udostępnienie fotografii oraz  pamiątek związanych z historią szkoły.  Szczegóły w załączniku:

  90_lat_Szkoły_Podstawowej_w_Niemcach.pdf

  Karta_zgłoszenia.pdf

 • Harmonogram "IV Gminnych Prezentacji Teatralnych - Niemce 2018"

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Cud poezji wciąż trwa…

  Można się było o tym przekonać w piątkowy wieczór 16 marca. Mimo niesprzyjającej pogody w sali nr 50 zgromadziła się duża grupa miłośników poezji, aby posłuchać  wierszy i piosenek w wykonaniu recytatorów z koła polonistycznego i chórzystek. Wśród  gości była dyrekcja, nauczyciele, rodzice, absolwenci i uczniowie naszej szkoły oraz przyjaciele i znajomi, którzy chcieli oglądać cudowne spektakle natury malowane słowem i muzyką.  Program nosił tytuł „Cuda zwykłe i niezwykłe” i był kolejnym już wieczorem poetyckim, który odbył się przy blasku świec w nastrojowej scenerii  kawiarenki artystycznej…   Nad całością czuwali opiekunowie : p. Anna Zgierska i p. Olga Skrzypczak - Kowalczyk.  Nie zabrakło chwil zadumy, refleksji, wzruszeń, radości… Była też niespodzianka z nagrodamikonkurs wiedzy o poezji i poetach. Było miło, mimo śnieżycy za oknem… Cud poezji zadziałał… Aby to sprawdzić, zajrzyjcie do „Albumu fotograficznego”. 

 • Konkurs na Kartkę Świąteczną rozstrzygnięty!

  Dnia 09 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nasutowie przeprowadzono finał Konkursu Plastycznego na Kartkę Świąteczną Gminy Niemce „Wielkanoc 2018”. Główną nagrodę, w postaci upowszechnienia projektu w formie wydania kartki świątecznej z logo Gminy Niemce, która zostanie rozesłana w imieniu Wójta Gminy Niemce z życzeniami świątecznymi do mieszkańców gminy, wygrała praca Hanny Mytyk  z kl. 3a naszej szkoły.  Ponadto wśród laureatów i wyróżnionych znaleźli się też: I miejsce – Ewelina Adamska z kl.5c, III miejsce – Kacper Kosowski z kl. 3b oraz wyróżnienia – Malwina Wiśniowska z kl. 3a i Wiktor Meksuła z kl.4d.

   

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

   

 • Zaproszenie do konkursu

 • Dzień Kobiet w bibliotece

  8 marca, w Dzień Kobiet w bibliotece szkolnej uczniowie klasy 3 e uczestniczyli w lekcji na temat "Dziewczynki i kobiety w literaturze". Pani Krysia przedstawiła trzecioklasistom różne książki opowiadające historie małych i większych pań. Dzieci czytały fragmenty książek, słuchały z uwagą i nabierały ochoty na wypożyczanie. W drugiej części zajęć, Pani Krysia przedstawiła sylwetkę Pani Marty Łosiowej - współfundatorki naszej szkoły. Trzecioklasiści mieli okazję poznać historię interesującej postaci związanej z   naszą miejscowością.

 • DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

 • Najpiękniejsza lekcja, jaką można sobie wyobrazić

  W piątek (9 marca) w spotkaniu  z Renatą Piątkowską (autorką ponad 30 książek, laureatką Orderu Uśmiechu),  uczestniczyły trzecioklasistki, zakochane w książkach i czytaniu. Hania Mytyk, Julka Majchrzak oraz Zuzia Mazurek w Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 21 w Lublinie przysłuchiwały się opowieści, zapisanej na karach książki „Wszystkie moje mamy”. Morałów nie prawię, ale staram się, by w moich książkach było coś, co zaistnieje  w pamięci- mówiła autorka. Fragmenty wojennej historii małego Szymka, uratowanego przez niezwykłą Irenę Sendlerową, zaprezentowała lektorka Malwina Kożurno. Spotkanie było lekcją  historii, pokory, miłości i tolerancji. Nie obyło się bez wzruszeń…

 • Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

 • Harmonogram dodatkowych zajęć sportowych

 • Hania Mytyk na podium!

  Hanna Mytyk – uczennica klasy 3a naszej szkoły, zajęła I miejsce  w kategorii wiekowej 6 – 9 lat w V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym MOJE ANIOŁY!  Pracę swoją wykonała na plastycznych zajęciach pozalekcyjnych  w GOK-u w Niemcach, pod kierunkiem pani Iwony Dudy. Pracę można obejrzeć na stronie GOK–u. 7 lutego 2018 roku w Młodzieżowym Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Chodzieży, komisja konkursowa, pod przewodnictwem artysty plastyka Alfreda Aszkiełowicza, oceniła  prace i przyznała nagrody i wyróżnienia. Młodej artystce GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!

 • Gorąca Kuba na zimowy czas

  Za oknem mrozy, a w szkolnej bibliotece- gorąco. Jak to możliwe? Sprawczynią gorącej atmosfery była absolwentka szkoły- Dorota Zaniuk (kolejny już raz spotkała się z naszymi uczniami). We wtorkowe przedpołudnie (27 lutego) zaprezentowała blisko 100- osobowej publiczności opowieść o Kubie, jej zmęczonych miastach i pierwotnych lasach. Poznaliśmy osobliwości największej karaibskiej wyspy, poczuliśmy atmosferę prowincji i dużych miast. Byliśmy w takich ośrodkach jak Sancti Spiritus, Trinidad, Hawana. Uruchomiliśmy wyobraźnię,  rozbudziliśmy marzenia. Zapragnęliśmy, wzorem naszego gościa,  podróżować.

 • III Turniej Piłki Ręcznej Uczniów o Puchar Wójta Gminy Niemce 2018

  W dniu 24 bm. odbył się w naszej szkole turniej piłki ręcznej dzieci z klas III-V szkoły podstawowej. W turnieju brały udział cztery drużyny: MKS Lublin, Szkoła Podstawowa w Kamionce oraz dwie drużyny- dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej w Niemcach. Przebieg turnieju był bardzo emocjonujący i przysporzył widzom, licznie przybyłym na turniej, nie lada atrakcji i wrażeń. Wszyscy zawodnicy dali z siebie wszystko, aby ich drużyny wywalczyły jak najlepsze miejsca w końcowej klasyfikacji. Gra była zacięta, jednak zgodna z zasadamifair play”. Drużyny rozgrywały mecze w systemie „każdy z każdym”. Ostatecznie w turnieju zwyciężyły dziewczęta z MKS Lublin, natomiast drugie miejsce przypadło drużynie chłopców ze Szkoły Podstawowej w Niemcach. Trzecie miejsce zajęły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Kamionce. Drużyna dziewcząt z naszej szkoły zajęła czwarte miejsce. Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji turnieju: trenerom, rodzicom, wolontariuszkom z MKS Lublin, sponsorom, a przede wszystkim Wójtowi Gminy Niemce Krzysztofowi Urbasiowi za patronat i wsparcie finansowe. Brawo młodzi piłkarze ręczni!  (J.W.)

 • Sukces Michała w wojewódzkim Konkursie Informatycznym „Mistrz Komputera”

  20.02.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie odbył się II etap Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego "MISTRZ KOMPUTERA". 93 uczniów z 50 szkół podstawowych z całego województwa rozwiązywało test z pytaniami otwartymi. Nasz uczeń, Michał Choina z klasy 7a, zajął w tym etapie II miejsce zdobywając 35 punktów na 40 możliwych, zapewniając już sobie tym samym tytuł laureata konkursu. Serdecznie gratulujemy Michałowi i życzymy mu dalszych sukcesów w III etapie konkursu, który odbędzie się 22 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Lublinie.

 • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ZAPOBIEGAJMY POŻAROM”

  Z przyjemnością informujemy, iż w trakcie Sesji Rady Gminy Niemce w dniu 22.02.2018 r. zostały wręczone dyplomy i nagrody rzeczowe finalistom Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”. Nagrody wręczali: Wójt Gminy Niemce- Pan Krzysztof Urbaś, Przewodniczący Rady Gminy Niemce- Pan Sławomir Mroczek oraz Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Niemce- Pani Beata Zgierska. Wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się uczniowie Gimnazjum nr 1 w Niemcach: Wiktoria Szumla kl. IIIA  i  Jakub Kosowski kl. IIC. Prace uczniów zostały zakwalifikowane do eliminacji wojewódzkich. Uczniowie wykonali prace plastyczne pod kierunkiem Pani Joanny Piekarczyk- nauczyciela plastyki.

 • Ortograficzne zmagania zakończone !!!

  20 i 22 lutego 2018 odbył się w naszej szkole V Gminny Konkurs Ortograficzny „I Ty możesz zostać Mistrzem Ortografii” pod patronatem Wójta Gminy Niemce. Nasi reprezentanci mogą pochwalić się ogromnym sukcesem: Martyna Szołtek kl.3d – I miejsce (op. M. Dynerowicz), Szymon Wodzyński z kl.4b – III miejsce (M. Włodarczyk), Martyna Skrobas z kl.5b – II miejsce (op. M. Lewandowska),  Anna Syta z kl.6a – II miejsce (op. M. Sidor), Michał Choina z kl.7a- I miejsce (op. M. Włodarczyk). Podobnie, bardzo wysokie noty zajęli uczniowie z naszego gimnazjum: Dorota Choina z kl. II – I miejsce (op. I. Kichtiak), Karolina Polkowska z kl.II – III miejsce oraz Małgorzata Sidor z kl. IIIC – II miejsce (op. Anna Zgierska), Urszula Kasperek z kl. IIIB – III miejsce (op. I. Kichtiak). Wszystkim mistrzom i wicemistrzom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy!!!

 • Cavaliada

  16 lutego 2018r. uczniowie klasy  3b i 3 c edukacji wczesnoszkolnej wybrali się do Lublina na Cavaliadę. Cavaliada to międzynarodowe zawody jeździeckie, na które składa się cykl halowych zmagań sportowych Cavaliada Tour. Celem Cavaliady jest popularyzacja jeździectwa jako dyscypliny sportowej i formy rekreacji oraz pobudzanie zainteresowania hodowlą koni. Dzieci miały okazję zobaczyć i podziwiać  zmagania jeźdźców podczas konkursów na arenie głównej, obejrzeć ceremonię wręczania nagród, zapoznać się z  ekspozycją Targów Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich oraz wziąć udział  w zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez Centrum Dobrego Wychowania.

 • Recytatorzy dzielnie walczyli!

  16 lutego 2018r .grupa młodych recytatorów, w składzie: Gabriela Rogalska kl.1b (op. B. Malinowska), Miłosz Łysiak kl.2 (op. G. Michalska), Hanna Mytyk kl.3a (op. I. Choina), Rozalia Szlązak kl.3b (op. E. Białek), Julia Majchrzak kl.3d (op. M. Dynerowicz), Aneta Wojcieszek kl.4b i Wiktoria Hamera kl.6c (op. M. Włodarczyk), reprezentowała naszą szkołę w XVII edycji Turnieju Poezji Dziecięcej w Ciecierzynie. Więcej informacji w zakładce Nasze sukcesy.

 • Swoisty Salon Poezji

  „Jestem zbudowany poziomem recytacji, dziękuję za wzruszenia, frajdę intelektualną i artystyczną. To zdecydowanie najwyższy poziom w ciągu  9- ciu lat istnienia konkursu”. Te słowa, wypowiedziane przez aktora Witolda Dąbrowskiego-  przewodniczącego jury IX Woj. Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Absolwentów III LO im. Unii Lub. w Lublinie usłyszały gimnazjalistki- Gabrysia Przypis i Karolina Polkowska z IIC- uczestniczki konkursu.  Dziewczęta pięknie zaprezentowały wybrane utwory, przywiozły laury w postaci- Karolina- III miejsce, Gabrysia- wyróżnienie. Jestem z Was dumna, dziewczyny!

  RS

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Niemcach
  ul. Szkolna 23
  21-025 Niemce


 • 817561594
  817561728

Galeria zdjęć