• LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO

  Miło nam poinformować, że dwoje uczniów z naszego gimnazjum znalazło się w gronie pięciu  laureatów  Powiatowego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom” w IV kategorii wiekowej.  Prace  JAKUBA KOSOWSKIEGO kl. IIC i WIKTORII SZUMLI kl. IIIA zostały zakwalifikowane do konkursu na szczeblu wojewódzkim. GRATULUJEMY  I ŻYCZYMY DALSZYCH OSIĄGNIĘĆ!!! Zdjęcia i protokół w aktualnościach na stronie http://www.powiat.lublin.pl/

 • Noc Biologów

  W dniu 12 stycznia 2018 uczniowie klas szóstych i siódmych pod opieką nauczycielek: pani Urszuli Głuszak i pani dyrektor Jadwigi Łucki - Drozd uczestniczyli w zajęciach organizowanych w ramach Nocy Biologów 2018 na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS.  Więcej informacji w zakładce Z życia szkoły.

 • Tajemniczy GIMFILN

  GIMFILN to jednorazowa nazwa silnej dziewczęcej grupy z IIIC, która stanęła do ogólnopolskich zmagań w Wirtualnym Festiwalu Filmoteki (12 stycznia). Gimnazjalistki tj. Julka Pietkiewicz, Ania Kukiełka, Kornelia Bordzoł i Kamila Lewicka przez kilka godzin rozwiązywały zadania (7), quizy i zagadki typu Zastosuj filmowe środki wyrazu, Rozpoznaj głos bohatera filmu, Uporządkuj kadry w kolejności, Przyporządkuj fakty, napisz recenzję. Liczyła się wiedza, umiejętność przeszukiwania źródeł i czas. Niemały wysiłek intelektualny, niezła zabawa, kreatywność, poszerzanie horyzontów to walory lekcji inaczej. W trakcie zmagań przyjemnie było zobaczyć informację, że Zad. 6 wygrywa grupa GIMFILN ze Szkoły Podstawowej w Niemcach.

 • Wyniki VIII Diecezjalnego Przeglądu Jasełek i Grup Kolędniczych

 • XII Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek we Włodawie

  Wyprawa chórzystów (05.01.2018) na daleki wschód zaowocowała II MIEJSCEM dla zespołu Cantabile
  (w składzie: Katarzyna Gajewska, Katarzyna Kozieł, Anna Kukiełka, Kamila Lewicka, Alan Lewicki, Oliwia Piech, Karolina Rodak, Dorota Smolińska, Katarzyna Szczygieł, Maria Taczalska)
  na XII Wojewódzkim Festiwalu Kolęd i Pastorałek we Włodawie. Oczekując na wyniki konkursu stwierdziliśmy naocznie, że Włodawa jest miastem trzech kultur i zapuściliśmy się nad Bug, będący granicą między Polską, a Białorusią.

 • VIII Diecezjalny Przegląd Jasełek i Grup Kolędniczych

  8 stycznia 2018 roku na deskach teatralnych w Szkole Podstawowej w Niemcach zaprezentuje się 18 zespołów prezentujących jasełka w ramach VIII Diecezjalnego Przeglądu Jasełek i Grup Kolędniczych pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Wójta Gminy Niemce, Księdza Proboszcza Parafii w Niemcach, Dyrektora szkoły Podstawowej   w Niemcach. Harmonogram występów w załączniku-wicedyrektor Barbara Józefacka, prezes PO AK Tadeusz Nowak

  VIII_Diecezjalny_Przeglad_Jaselek_i_Grup_Koledniczych.pdf

   

 • LISTEN & WRITE

  2 stycznia 2018 wszyscy uczestnicy Szkolnego Dyktanda z Języka Angielskiego dla Klas VI LISTEN & WRITE otrzymali upominki. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się znacznie wcześniej – w ubiegłym roku Główną nagrodę Jury przyznało Kasi Kasperek (6c). Wyróżnienia otrzymali: Oliwka Borys (6c), Szymek  Bodziak (6a), Ania Syta (6a), Kinga Małek (6b), Eliza Kowalik (6c) oraz Zuzia Lesic (6b).

  LISTEN-_-WRITE-2017_PROTOKOL.pdf

  GRATULUJEMY!  

 • Wyniki Konkursu ,,Na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową"

  27 grudnia 2017 roku jurorzy dokonali oceny szopek w VI Diecezjalnym Konkursie "Na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową" pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Wójta Gminy Niemce, Księdza Proboszcza Parafii w Niemcach, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Niemcach. Szczegóły w zamieszczonym protokole. Zapraszamy po odbiór nagród 8.01.2018 roku o godz. 11.20-wicedyrektor Barbara Józefacka, prezes PO AK Tadeusz Nowak

  Protokol_-Szopki_2018.pdf

   

   

 • Jasełka – „Betlejemska noc”

  21 grudnia 2017r. mała sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej w Niemcach stała się miejscem przedświątecznego spotkania dla uczniów klas 1 – 5, dyrekcji, nauczycieli, rodziców. Wśród obecnych zagościł też wójt gminy Niemce – pan Krzysztof Urbaś oraz wice wójt – pani Iwona Pulińska.  Wszyscy w miłej atmosferze, przy brzmieniu kolęd i  pastorałek,  mogli obejrzeć Jasełka – „Betlejemska noc” przygotowane i przedstawione przez  uczniów klasy 3a i 1b pod kierunkiem pani Iwony Choiny i pani Bożeny Malinowskiej.
  Zdjęcia z tego spotkania można obejrzeć w naszej galerii. Zapraszamy!

   

 • Nagroda w XXVI Wojewódzkim Konkursie Literackim „Moje Boże Narodzenie”

  Z przyjemnością informujemy, że MAŁGORZATA  SIDOR  uczennica klasy III C gimnazjum  zdobyła nagrodę w  XXVI Wojewódzkim Konkursie Literackim „Moje Boże Narodzenie” pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk. Małgosia została nagrodzona za opowiadanie pt. „DLACZEGO SĄ ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA?”. Więcej informacji o konkursie znajduje się w zakładce „Nasze sukcesy”.

  Anna Zgierska
        

   

 • Informacja o dodatkowych dniach wolnych

 • Jest taki dzień raz do roku……..

  15 grudnia o zmroku uczniowie klasy 1c spotkali się ze swoimi rodzicami , aby wspólnie poznawać i  przeżywać magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Było masę wzruszeń przy pięknie recytowanych wierszach i śpiewanych kolędach oraz pastorałkach. Szczególnym akcentem tego spotkania było łamanie się opłatkiem i składanie sobie serdecznych życzeń świątecznych. Dla najbliższych uczniowie przygotowali upominki. Nasze spotkanie zakończyło biesiadowanie przy słodkim stole.

 • OGŁOSZENIE

  Informujemy, że w świetlicy szkolnej w dniach 22.12.2017r. i 27-29.12.2017r. będą pełnione dyżury w godz. 6.30-17.00. Rodzice, którzy ze względu na pracę zawodową nie będą mogli zapewnić opieki swoim dzieciom proszeni są o zgłoszenie się do wychowawców świetlicy do dnia 20.12.2017r. (środa). Jednocześnie informujemy, iż w tych dniach nie będą przygotowywane obiady.

 • Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas pod hasłem "Tak. Pomagam"

  Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to znak, że  Wolontariusze z Szkoły Podstawowej w Niemcach przeprowadzili kolejną zbiórkę żywności dla potrzebujących. Mowa oczywiście o Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności Caritas pod hasłem "Tak. Pomagam", która odbyła się w dniach 8 i 9 grudnia br. we wszystkich sklepach w Niemcach tj. Biedronce, w Delikatesach Centrum i w Stokrotce.  Więcej informacji w zakładce Z życia szkoły.

 • Wspaniałe zakończenie roku dla Adama!

  Adam Urban uczeń III klasy Gimnazjum w Niemcach, zawodnik GULKS Niemce, na dwóch ostatnich w tym roku zawodach w podnoszeniu ciężarów rangi Ogólnopolskiej zdobył brązowe medale. Startując w kategorii wagowej do 94 kg na Ogólnopolskim Pucharze Roztocza w Zamościu (03.11. wynik 158 kg) i Ogólnopolskim Turnieju Nadziei Olimpijskich w Biłgoraju (02.12. wynik 151 kg) stanął na trzecim miejscu podium. Serdecznie Adasiowi gratulujemy i życzymy w Nowym Roku jeszcze w większych sukcesów sportowych!


  Ryszard Sosnowski Prezes GULKS Niemce

   

 • Wyniki szkolnego konkursu „Astrid Lindgren i bohaterowie jej książek”

  W konkursie zorganizowanym przez bibliotekę z okazji 110 rocznicy urodzin Astrid Lindgren,  wzięło udział 24 uczniów z klas 3 - 5 szkoły podstawowej. Odpowiedzieli oni pisemnie na 20  pytań dotyczących życia i twórczości tej znanej na całym świecie autorki. Wyniki konkursu w zakładce Biblioteka-Konkursy.

 • Wycieczka integracyjna klas 6 do Laser City w Lublinie.

  7 grudnia klasy 6b i 6c wybrały się na sportowo-rekreacyjne zajęcia z laserowego paint-ball’a  do centrum rozrywki Laser City w Lublinie. Pomysłodawcą wyjazdu był pan Marek Gromaszek, a wykonawcą pomysłu został p.  Mirosław Choina, który namówił p. Urszulę Głuszak (uczniów nie trzeba było namawiać) i tak zrealizowano wyprawę, która przyniosła wiele wrażeń, zapewniła uczestnikom dreszczyk emocji i pozwoliła w aktywny, oryginalny sposób spędzić ze sobą czas.

 • Pierwsza Gwiazdka tuż, tuż! Wraz z nią prezenty!!!

  6 grudnia 2017r. uczniowie klas:1a, 1b, 1c, 2, 3b, 3d otrzymali wspaniały prezent - św. Mikołaj zaprosił ich do Multikina na film pt.: „Pierwsza gwiazdka” Bohaterowie filmu wprowadzili dzieci w bożonarodzeniowy klimat. Sympatyczny i odważny osiołek Bo, gołąb oraz urocza owieczka Ruth podążając za tajemniczą gwiazdą – stają się świadkami narodzin Jezusa. Ta niezwykła opowieść pełna humoru i wzruszeń bardzo się wszystkim podobała, a św. Mikołaj obdarował jeszcze każde dziecko podkładką pod myszkę komputerową i  cukierkami. Dziękujemy!

 • Uroczyste pożegnanie sztandaru szkoły.

  30 listopada 2017 roku uczniowie klas 6-7 oraz II i III Gimnazjum w imieniu  społeczności naszej szkoły pożegnali na uroczystym apelu sztandar Zespołu Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach. Uroczystości przewodniczyli: pan Dyrektor Jerzy Wójcik oraz panie Wicedyrektor Barbara Józefacka i Jadwiga Łucka-Drozd. Apel został przygotowany przez Poczet Sztandarowy Szkoły oraz uczniów klas III Gimnazjum pod opieką pana Mirosława Choiny. Więcej informacji w zakładce Z życia szkoły.

 • Spotkanie andrzejkowe

  TU WSPANIALE SIĘ BAWIMY, SZKOŁĘ W BAJKĘ WNET ZMIENIMY- takie hasło odkryli pierwszaki podczas spotkania andrzejkowego w dniu 28 listopada. W tym dniu drużyna czerwonych-1a, drużyna niebieskich-1b oraz drużyna żółtych-1c musiała wykazać się kreatywnością, sprawnością, umiejętnościami polonistycznymi oraz matematycznymi, aby zdobywać kolejne litery do rozszyfrowania hasła. Do zadań, które musiały wykonać drużyny należało między innymi zbudowanie zamku z pudeł, odczarowanie imion zaklętych księżniczek, zdobycie góry lodowej, pokonanie balonowych smoków i wiele, wiele innych zadań. Nie zabrakło też wróżb  oraz wesołych zabaw tanecznych , a uczniowie zaprezentowali się jako  postacie z bajek. Wszyscy świetnie się bawili.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Niemcach
  ul. Szkolna 23
  21-025 Niemce


 • 817561594
  817561728

Galeria zdjęć