Środa 21.03.2018
liczba odwiedzin: 3224509

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Niemcach
  ul. Szkolna 23
  21-025 Niemce


 • 817561594
  817561728

Galeria zdjęć

Rok szkolny:

Witamy na naszej stronie

 

 

Wiadomości

 • Już 90 lat

  Szkoły Podstawowej w Niemcach,

  toteż

  z okazji jubileuszu Szkoły serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli,  pracowników szkoły,  rodziców, absolwentów oraz mieszkańców Niemiec do  udziału w konkursach związanych z początkami szkoły oraz jej fundatorką – hrabiną Martą Łosiową. Prosimy również o udostępnienie fotografii oraz  pamiątek związanych z historią szkoły.  Szczegóły w załączniku:

  90_lat_Szkoły_Podstawowej_w_Niemcach.pdf

  Karta_zgłoszenia.pdf

 • Można się było o tym przekonać w piątkowy wieczór 16 marca. Mimo niesprzyjającej pogody w sali nr 50 zgromadziła się duża grupa miłośników poezji, aby posłuchać  wierszy i piosenek w wykonaniu recytatorów z koła polonistycznego i chórzystek. Wśród  gości była dyrekcja, nauczyciele, rodzice, absolwenci i uczniowie naszej szkoły oraz przyjaciele i znajomi, którzy chcieli oglądać cudowne spektakle natury malowane słowem i muzyką.  Program nosił tytuł „Cuda zwykłe i niezwykłe” i był kolejnym już wieczorem poetyckim, który odbył się przy blasku świec w nastrojowej scenerii  kawiarenki artystycznej…   Nad całością czuwali opiekunowie : p. Anna Zgierska i p. Olga Skrzypczak - Kowalczyk.  Nie zabrakło chwil zadumy, refleksji, wzruszeń, radości… Była też niespodzianka z nagrodamikonkurs wiedzy o poezji i poetach. Było miło, mimo śnieżycy za oknem… Cud poezji zadziałał… Aby to sprawdzić, zajrzyjcie do „Albumu fotograficznego”. 

 • Dnia 09 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nasutowie przeprowadzono finał Konkursu Plastycznego na Kartkę Świąteczną Gminy Niemce „Wielkanoc 2018”. Główną nagrodę, w postaci upowszechnienia projektu w formie wydania kartki świątecznej z logo Gminy Niemce, która zostanie rozesłana w imieniu Wójta Gminy Niemce z życzeniami świątecznymi do mieszkańców gminy, wygrała praca Hanny Mytyk  z kl. 3a naszej szkoły.  Ponadto wśród laureatów i wyróżnionych znaleźli się też: I miejsce – Ewelina Adamska z kl.5c, III miejsce – Kacper Kosowski z kl. 3b oraz wyróżnienia – Malwina Wiśniowska z kl. 3a i Wiktor Meksuła z kl.4d.

 • 8 marca, w Dzień Kobiet w bibliotece szkolnej uczniowie klasy 3 e uczestniczyli w lekcji na temat "Dziewczynki i kobiety w literaturze". Pani Krysia przedstawiła trzecioklasistom różne książki opowiadające historie małych i większych pań. Dzieci czytały fragmenty książek, słuchały z uwagą i nabierały ochoty na wypożyczanie. W drugiej części zajęć, Pani Krysia przedstawiła sylwetkę Pani Marty Łosiowej - współfundatorki naszej szkoły. Trzecioklasiści mieli okazję poznać historię interesującej postaci związanej z   naszą miejscowością.

 • W piątek (9 marca) w spotkaniu  z Renatą Piątkowską (autorką ponad 30 książek, laureatką Orderu Uśmiechu),  uczestniczyły trzecioklasistki, zakochane w książkach i czytaniu. Hania Mytyk, Julka Majchrzak oraz Zuzia Mazurek w Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 21 w Lublinie przysłuchiwały się opowieści, zapisanej na karach książki „Wszystkie moje mamy”. Morałów nie prawię, ale staram się, by w moich książkach było coś, co zaistnieje  w pamięci- mówiła autorka. Fragmenty wojennej historii małego Szymka, uratowanego przez niezwykłą Irenę Sendlerową, zaprezentowała lektorka Malwina Kożurno. Spotkanie było lekcją  historii, pokory, miłości i tolerancji. Nie obyło się bez wzruszeń…

 • Hanna Mytyk – uczennica klasy 3a naszej szkoły, zajęła I miejsce  w kategorii wiekowej 6 – 9 lat w V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym MOJE ANIOŁY!  Pracę swoją wykonała na plastycznych zajęciach pozalekcyjnych  w GOK-u w Niemcach, pod kierunkiem pani Iwony Dudy. Pracę można obejrzeć na stronie GOK–u. 7 lutego 2018 roku w Młodzieżowym Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Chodzieży, komisja konkursowa, pod przewodnictwem artysty plastyka Alfreda Aszkiełowicza, oceniła  prace i przyznała nagrody i wyróżnienia. Młodej artystce GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!

 • Za oknem mrozy, a w szkolnej bibliotece- gorąco. Jak to możliwe? Sprawczynią gorącej atmosfery była absolwentka szkoły- Dorota Zaniuk (kolejny już raz spotkała się z naszymi uczniami). We wtorkowe przedpołudnie (27 lutego) zaprezentowała blisko 100- osobowej publiczności opowieść o Kubie, jej zmęczonych miastach i pierwotnych lasach. Poznaliśmy osobliwości największej karaibskiej wyspy, poczuliśmy atmosferę prowincji i dużych miast. Byliśmy w takich ośrodkach jak Sancti Spiritus, Trinidad, Hawana. Uruchomiliśmy wyobraźnię,  rozbudziliśmy marzenia. Zapragnęliśmy, wzorem naszego gościa,  podróżować.

 • W dniu 24 bm. odbył się w naszej szkole turniej piłki ręcznej dzieci z klas III-V szkoły podstawowej. W turnieju brały udział cztery drużyny: MKS Lublin, Szkoła Podstawowa w Kamionce oraz dwie drużyny- dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej w Niemcach. Przebieg turnieju był bardzo emocjonujący i przysporzył widzom, licznie przybyłym na turniej, nie lada atrakcji i wrażeń. Wszyscy zawodnicy dali z siebie wszystko, aby ich drużyny wywalczyły jak najlepsze miejsca w końcowej klasyfikacji. Gra była zacięta, jednak zgodna z zasadamifair play”. Drużyny rozgrywały mecze w systemie „każdy z każdym”. Ostatecznie w turnieju zwyciężyły dziewczęta z MKS Lublin, natomiast drugie miejsce przypadło drużynie chłopców ze Szkoły Podstawowej w Niemcach. Trzecie miejsce zajęły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Kamionce. Drużyna dziewcząt z naszej szkoły zajęła czwarte miejsce. Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji turnieju: trenerom, rodzicom, wolontariuszkom z MKS Lublin, sponsorom, a przede wszystkim Wójtowi Gminy Niemce Krzysztofowi Urbasiowi za patronat i wsparcie finansowe. Brawo młodzi piłkarze ręczni!  (J.W.)

 • 20.02.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie odbył się II etap Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego "MISTRZ KOMPUTERA". 93 uczniów z 50 szkół podstawowych z całego województwa rozwiązywało test z pytaniami otwartymi. Nasz uczeń, Michał Choina z klasy 7a, zajął w tym etapie II miejsce zdobywając 35 punktów na 40 możliwych, zapewniając już sobie tym samym tytuł laureata konkursu. Serdecznie gratulujemy Michałowi i życzymy mu dalszych sukcesów w III etapie konkursu, który odbędzie się 22 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Lublinie.

 • Z przyjemnością informujemy, iż w trakcie Sesji Rady Gminy Niemce w dniu 22.02.2018 r. zostały wręczone dyplomy i nagrody rzeczowe finalistom Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”. Nagrody wręczali: Wójt Gminy Niemce- Pan Krzysztof Urbaś, Przewodniczący Rady Gminy Niemce- Pan Sławomir Mroczek oraz Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Niemce- Pani Beata Zgierska. Wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się uczniowie Gimnazjum nr 1 w Niemcach: Wiktoria Szumla kl. IIIA  i  Jakub Kosowski kl. IIC. Prace uczniów zostały zakwalifikowane do eliminacji wojewódzkich. Uczniowie wykonali prace plastyczne pod kierunkiem Pani Joanny Piekarczyk- nauczyciela plastyki.

 • 20 i 22 lutego 2018 odbył się w naszej szkole V Gminny Konkurs Ortograficzny „I Ty możesz zostać Mistrzem Ortografii” pod patronatem Wójta Gminy Niemce. Nasi reprezentanci mogą pochwalić się ogromnym sukcesem: Martyna Szołtek kl.3d – I miejsce (op. M. Dynerowicz), Szymon Wodzyński z kl.4b – III miejsce (M. Włodarczyk), Martyna Skrobas z kl.5b – II miejsce (op. M. Lewandowska),  Anna Syta z kl.6a – II miejsce (op. M. Sidor), Michał Choina z kl.7a- I miejsce (op. M. Włodarczyk). Podobnie, bardzo wysokie noty zajęli uczniowie z naszego gimnazjum: Dorota Choina z kl. II – I miejsce (op. I. Kichtiak), Karolina Polkowska z kl.II – III miejsce oraz Małgorzata Sidor z kl. IIIC – II miejsce (op. Anna Zgierska), Urszula Kasperek z kl. IIIB – III miejsce (op. I. Kichtiak). Wszystkim mistrzom i wicemistrzom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy!!!

 • 16 lutego 2018r. uczniowie klasy  3b i 3 c edukacji wczesnoszkolnej wybrali się do Lublina na Cavaliadę. Cavaliada to międzynarodowe zawody jeździeckie, na które składa się cykl halowych zmagań sportowych Cavaliada Tour. Celem Cavaliady jest popularyzacja jeździectwa jako dyscypliny sportowej i formy rekreacji oraz pobudzanie zainteresowania hodowlą koni. Dzieci miały okazję zobaczyć i podziwiać  zmagania jeźdźców podczas konkursów na arenie głównej, obejrzeć ceremonię wręczania nagród, zapoznać się z  ekspozycją Targów Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich oraz wziąć udział  w zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez Centrum Dobrego Wychowania.

 • 16 lutego 2018r .grupa młodych recytatorów, w składzie: Gabriela Rogalska kl.1b (op. B. Malinowska), Miłosz Łysiak kl.2 (op. G. Michalska), Hanna Mytyk kl.3a (op. I. Choina), Rozalia Szlązak kl.3b (op. E. Białek), Julia Majchrzak kl.3d (op. M. Dynerowicz), Aneta Wojcieszek kl.4b i Wiktoria Hamera kl.6c (op. M. Włodarczyk), reprezentowała naszą szkołę w XVII edycji Turnieju Poezji Dziecięcej w Ciecierzynie. Więcej informacji w zakładce Nasze sukcesy.

 • „Jestem zbudowany poziomem recytacji, dziękuję za wzruszenia, frajdę intelektualną i artystyczną. To zdecydowanie najwyższy poziom w ciągu  9- ciu lat istnienia konkursu”. Te słowa, wypowiedziane przez aktora Witolda Dąbrowskiego-  przewodniczącego jury IX Woj. Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Absolwentów III LO im. Unii Lub. w Lublinie usłyszały gimnazjalistki- Gabrysia Przypis i Karolina Polkowska z IIC- uczestniczki konkursu.  Dziewczęta pięknie zaprezentowały wybrane utwory, przywiozły laury w postaci- Karolina- III miejsce, Gabrysia- wyróżnienie. Jestem z Was dumna, dziewczyny!

 • 13 lutego  obchodziliśmy w naszej szkole Walentynki. Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców na kiermasz przepysznych ciast. Trzeba było naprawdę bardzo się śpieszyć, żeby załapać się na ulubiony smakołyk.  Dzięki zebranym funduszom, nasze koleżanki i kolegów czeka w niedalekiej przyszłości mila niespodzianka . Przy okazji szkolnych Walentynek można było sobie zrobić zdjęcia w foto-budce i oczywiście zostawić liścik dla swojej sympatii na poczcie walentynkowej. Składamy serdeczne podziękowania sponsorom, dzięki którym zorganizowaliśmy kiermasz ciast, wsparło nas Nadleśnictwo Lubartów oraz Cukiernia Alicja z Nasutowa. Zapraszamy na foto-relację  w zakładce Album fotograficzny.

 • XIII Powiatowy Festiwal Piosenki "Niezapomnianie melodie" już za nami. Uczestnicy festiwalu – soliści i zespoły – ubiegali się o zajęcie jednego z trzech miejsc oraz wyróżnień i nagród specjalnych premiowanych atrakcyjnymi nagrodami indywidualnymi. Miło nam poinformować, że zdolni młodzi artyści z naszej szkoły: Alan Lewicki, Maria Taczalska, Dorota Smolińska, Karolina Rodak i Julia Woźniak wyśpiewali drugie miejsce w kategorii soliści i zespoły klasy VII Szkoły Podstawowej i klas II-III Gimnazjum. Gratulujemy i serdecznie dziękujemy wszystkim naszym reprezentantom, którzy brali udział w festiwalu.

 • 25 stycznia br w szkolnej bibliotece odbyło się przesłuchanie recytatorów do XVII Turnieju Poezji Dziecięcej w Ciecierzynie. W przesłuchaniu udział wzięło 29 recytatorów. Szczegóły w protokole w załączniku.

  XVII_GMINNY_TURNIEJ_POEZJI_DZIECIĘCEJ.pdf

 • Na to wydarzenie wszyscy długo się przygotowywali, a to głównie z powodu szalejącej grypy w klasie. W końcu uczniowie wyzdrowieli i zaprosili swoich dziadków z okazji Dnia Babci i Dziadka do szkoły na wtorek 23 stycznia. Przygotowali, pod okiem Pani Wychowawczyni, krótkie przedstawienie. Było wspólne kolędowanie, humorystyczne wiersze i wesołe piosenki. Po przedstawieniu wzruszone babcie i radośni dziadkowie zostali obdarowani ręcznie wykonanymi laurkami. Rodzinne spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

 • Uczniowie klasy 3a i klasy 1b pod kierunkiem pani Iwony Choiny i pani Bożeny Malinowskiej  przygotowali przedstawienie jasełkowe „Betlejemska Noc” i …  rozpoczęli radosne kolędowanie. Na początku kolędowali z babciami i dziadkami, których zaprosili 10 stycznia 2018r.  do szkoły z okazji Dnia Babci i Dziadka, następnie wystąpili 14 stycznia 2018r. w Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Ignacego Loyoli w Niemcach. Natomiast 18 stycznia 2018r.  zostali zaproszeni do Domu Seniora w Niemcach, aby uświetnić uroczystości w Klubie Seniora. Zarówno aktorzy, jak i uczestnicy wszystkich spotkań, wspaniale się bawili przy wspólnym śpiewie kolęd i pastorałek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 • Inspiracją do niecodziennej lekcji było niedawne spotkanie kolędnicze z Chórem Męskim Bas Canto. Wówczas mieliśmy też okazję poznać wojenną wersję kolędy, śpiewanej na melodię Wśród nocnej ciszy. Kolędę tę wykonała rdzenna mieszkanka Woli Niemieckiej  p.Teresa Widyńska. Przyjęła  zaproszenie szkolnej biblioteki i spotkała się dzisiaj tj. 24 stycznia z uczniami klas 7b i IIIC. Zaśpiewała […] co za smutna wigilija. Każda matka, familija Ojca wspomina […].Opowiedziała o okolicznościach powstania kolędy i o tym, jakie piętno odcisnęła wojna na jej najbliższych. Było zasłuchanie, wzruszenie i łzy.  Pani Tereso, dziękujemy…

 • Uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawczynią Panią Grażyną Michalską uczestniczą w dwuletnim programie pod nazwą „Od grosika do złotówki”. Zajęcia zostały tak skonstruowane, że mali uczniowie będą mogli poznać podstawy z zakresu ekonomii, przedsiębiorczości, finansów czy oszczędzania. Dowiedzą się co to jest zarabianie, racjonalne wydawanie pieniędzy, oszczędzanie czy inwestowanie. Poznają szeroko pojęte bezpieczeństwo ekonomiczne, trafne przewidywanie i sposoby unikania ryzyka finansowego. Do programu klasę zgłosiła pedagog szkolny Pani Małgorzata Bartosik.

 • Najmłodsi chórzyści wspaniale zaprezentowali naszą szkołę na V Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Jezusa narodzonego witajmy" 17 stycznia w Bystrzycy. Czadowe nutki w składzie (Natalia Nankiewicz, Gabrysia Sidor, Gabrysia Niemczuk, Julia German, Nikola Pachla i Dominika Wronisz) zdobyły I MIEJSCE, a duet Natlia Tomczak i Wiktoria Domin II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

 • 17 stycznia br naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele lubelskiego oddziału PCK. Celem ich wizyty było wręczenie dyplomu oraz nagrody rzeczowej za zajęcie  trzeciej lokaty w Ogólnopolskiej Akcji ,,Góra Grosza" . W tym celu zorganizowano uroczysty apel. Nagrodę w towarzystwie  pań wicedyrektor odebrała przewodnicząca Szkolnego Koła PCK. Przy okazji zostały wręczone nagrody książkowe za udział w gminnym konkursie nt. Tadeusza Kościuszki oraz za szkolna edycję VI Diecezjalnego Konkursu ,,Na najpiękniejszą szopkę".

 • Miło nam poinformować, że dwoje uczniów z naszego gimnazjum znalazło się w gronie pięciu  laureatów  Powiatowego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom” w IV kategorii wiekowej.  Prace  JAKUBA KOSOWSKIEGO kl. IIC i WIKTORII SZUMLI kl. IIIA zostały zakwalifikowane do konkursu na szczeblu wojewódzkim. GRATULUJEMY  I ŻYCZYMY DALSZYCH OSIĄGNIĘĆ!!! Zdjęcia i protokół w aktualnościach na stronie http://www.powiat.lublin.pl/

 • W dniu 12 stycznia 2018 uczniowie klas szóstych i siódmych pod opieką nauczycielek: pani Urszuli Głuszak i pani dyrektor Jadwigi Łucki - Drozd uczestniczyli w zajęciach organizowanych w ramach Nocy Biologów 2018 na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS.  Więcej informacji w zakładce Z życia szkoły.

 • GIMFILN to jednorazowa nazwa silnej dziewczęcej grupy z IIIC, która stanęła do ogólnopolskich zmagań w Wirtualnym Festiwalu Filmoteki (12 stycznia). Gimnazjalistki tj. Julka Pietkiewicz, Ania Kukiełka, Kornelia Bordzoł i Kamila Lewicka przez kilka godzin rozwiązywały zadania (7), quizy i zagadki typu Zastosuj filmowe środki wyrazu, Rozpoznaj głos bohatera filmu, Uporządkuj kadry w kolejności, Przyporządkuj fakty, napisz recenzję. Liczyła się wiedza, umiejętność przeszukiwania źródeł i czas. Niemały wysiłek intelektualny, niezła zabawa, kreatywność, poszerzanie horyzontów to walory lekcji inaczej. W trakcie zmagań przyjemnie było zobaczyć informację, że Zad. 6 wygrywa grupa GIMFILN ze Szkoły Podstawowej w Niemcach.

 • Wyprawa chórzystów (05.01.2018) na daleki wschód zaowocowała II MIEJSCEM dla zespołu Cantabile
  (w składzie: Katarzyna Gajewska, Katarzyna Kozieł, Anna Kukiełka, Kamila Lewicka, Alan Lewicki, Oliwia Piech, Karolina Rodak, Dorota Smolińska, Katarzyna Szczygieł, Maria Taczalska)
  na XII Wojewódzkim Festiwalu Kolęd i Pastorałek we Włodawie. Oczekując na wyniki konkursu stwierdziliśmy naocznie, że Włodawa jest miastem trzech kultur i zapuściliśmy się nad Bug, będący granicą między Polską, a Białorusią.

 • 8 stycznia 2018 roku na deskach teatralnych w Szkole Podstawowej w Niemcach zaprezentuje się 18 zespołów prezentujących jasełka w ramach VIII Diecezjalnego Przeglądu Jasełek i Grup Kolędniczych pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Wójta Gminy Niemce, Księdza Proboszcza Parafii w Niemcach, Dyrektora szkoły Podstawowej   w Niemcach. Harmonogram występów w załączniku-wicedyrektor Barbara Józefacka, prezes PO AK Tadeusz Nowak

  VIII_Diecezjalny_Przegląd_Jasełek_i_Grup_Kolędniczych.pdf

 • 2 stycznia 2018 wszyscy uczestnicy Szkolnego Dyktanda z Języka Angielskiego dla Klas VI LISTEN & WRITE otrzymali upominki. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się znacznie wcześniej – w ubiegłym roku Główną nagrodę Jury przyznało Kasi Kasperek (6c). Wyróżnienia otrzymali: Oliwka Borys (6c), Szymek  Bodziak (6a), Ania Syta (6a), Kinga Małek (6b), Eliza Kowalik (6c) oraz Zuzia Lesic (6b).

  LISTEN-_-WRITE-2017_PROTOKÓŁ.pdf

  GRATULUJEMY!  

 • 27 grudnia 2017 roku jurorzy dokonali oceny szopek w VI Diecezjalnym Konkursie "Na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową" pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Wójta Gminy Niemce, Księdza Proboszcza Parafii w Niemcach, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Niemcach. Szczegóły w zamieszczonym protokole. Zapraszamy po odbiór nagród 8.01.2018 roku o godz. 11.20-wicedyrektor Barbara Józefacka, prezes PO AK Tadeusz Nowak

  Protokół_-Szopki_2018.pdf

   

   

 • 21 grudnia 2017r. mała sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej w Niemcach stała się miejscem przedświątecznego spotkania dla uczniów klas 1 – 5, dyrekcji, nauczycieli, rodziców. Wśród obecnych zagościł też wójt gminy Niemce – pan Krzysztof Urbaś oraz wice wójt – pani Iwona Pulińska.  Wszyscy w miłej atmosferze, przy brzmieniu kolęd i  pastorałek,  mogli obejrzeć Jasełka – „Betlejemska noc” przygotowane i przedstawione przez  uczniów klasy 3a i 1b pod kierunkiem pani Iwony Choiny i pani Bożeny Malinowskiej.
  Zdjęcia z tego spotkania można obejrzeć w naszej galerii. Zapraszamy!

 • Z przyjemnością informujemy, że MAŁGORZATA  SIDOR  uczennica klasy III C gimnazjum  zdobyła nagrodę w  XXVI Wojewódzkim Konkursie Literackim „Moje Boże Narodzenie” pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk. Małgosia została nagrodzona za opowiadanie pt. „DLACZEGO SĄ ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA?”. Więcej informacji o konkursie znajduje się w zakładce „Nasze sukcesy”.

  Anna Zgierska
        

   

 • 15 grudnia o zmroku uczniowie klasy 1c spotkali się ze swoimi rodzicami , aby wspólnie poznawać i  przeżywać magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Było masę wzruszeń przy pięknie recytowanych wierszach i śpiewanych kolędach oraz pastorałkach. Szczególnym akcentem tego spotkania było łamanie się opłatkiem i składanie sobie serdecznych życzeń świątecznych. Dla najbliższych uczniowie przygotowali upominki. Nasze spotkanie zakończyło biesiadowanie przy słodkim stole.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Niemcach
  ul. Szkolna 23
  21-025 Niemce


 • 817561594
  817561728

Galeria zdjęć