Lekcja biblioteczna Noc Biologów Zbiórka Żywności Uroczyste pożegnanie sztandaru szkoły Warsztaty teatralne KONCERT PATRIOTYCZNY Nocna mila Nietypowa lekcja historii Ginące zawody

Lekcja biblioteczna

Garść bibliotecznych wiadomości na temat czyhających zagrożeń

Tuż przed feriami uczniowie klasy drugiej odwiedzili szkolną bibliotekę. Pani Krysia Szłapa przygotowała bardzo ciekawą lekcję. Czytanie umożliwia szybsze poznanie świata. Jak się okazało także uczy bezpiecznego zachowania. Uczniowie dyskutowali o bezpiecznych miejscach i bezpiecznych zabawach zimowych. Utrwalili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Po zapoznaniu się z przygodami bohaterów książek, ocenili postępowanie Tygryska czy zajączka Filipa, którzy nie przestrzegali zasad na drodze. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób można powstrzymać szkolnych dręczycieli, jak bezpiecznie korzystać z Internetu i dlaczego nie powinni ufać obcym ludziom. Poznali Mateuszka, który na zaczarowanej wyspie nauczył się kulturalnego zachowania. Dowiedzieli się o przygodach Wesołego Ryjka, który pokazał, że jeśli zimą nie ma śniegu to i tak można ciekawie spędzić wolny czas. Na zakończenie zajęć każdy uczeń wypożyczył sobie jakąś książkę by w czasie ferii ją przeczytać.