HANNA MYTYK FINALISTKĄ KONKURS PRZEDMIOTOWEGO Z JĘZYKA POLSKIEGO 2022/2023

Z dumą i radością informujemy, że Hania Mytyk z kl. 8a została finalistką konkursu przedmiotowego z języka polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Hania przygotowywała się pod opieką p. Anny Zgierskiej.

Konkurs składał się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. Należało  wykazać się wiedzą i umiejętnościami z całej podstawy programowej z języka polskiego. Nasza uczennica sprostała zadaniu i zdobyła tytuł finalistki.

Jest to bardzo duże osiągnięcie!

Haniu, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych!

Gabrysia Zmysłowska laureatką konkursu przedmiotowego z j. niemieckiego 2018/2019

30 maja 2019 roku na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkursy przedmiotowe i tematyczne organizowane są przez Kuratorium Oświaty w Lublinie w roku szkolnym 2018 / 2019. Wśród laureatów znalazła się uczennica klasy 7b Gabrysia Zmysłowska, która brała udział w konkursie z j. niemieckiego. Dzięki temu osiągnięciu Gabrysia będzie zwolniona z egzaminu ósmoklasisty z części językowej oraz zostanie przyjęta w pierwszej kolejności do wybranej szkoły ponadpodstawowej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów językowych!

IZA BARTOSIK  FINALISTKĄ KONKURSU POLONISTYCZNEGO 2018/2019

Izabela Bartosik z kl. 8c decyzją Wojewódzkiej Komisji Konkursowej otrzymała tytuł  finalisty konkursu przedmiotowego z języka polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego. Jest to bez wątpienia bardzo duże osiągniecie, tym większe, że przez ostatnie lata nikomu z naszej szkoły nie udało się zdobyć takiego tytułu.

Eliminacje konkursowe organizowane były w trzech etapach: szkolnym, okręgowym i wojewódzkim. Wszystkie miały formę pisemną.  W konkursie należało wykazać się wiedzą i umiejętnościami  zawartymi w całej podstawie programowej z języka polskiego .  W eliminacjach wojewódzkich (25 lutego 2019 r.) nasza uczennica zdobyła 80% punktów i została finalistką konkursu polonistycznego.

GRATULACJE!

Anna Zgierska