Matematyczne

Krystian wśród najlepszych matematyków w województwie

Krystian Czuchryta, uczeń klasy IIIB, wywalczył tytuł laureata z wynikiem celującym XXII edycji wojewódzkiego Konkursu Matematycznego im. ks. dra Franciszka Jakóbczyka. Alicja Bijak, uczennica klasy IIIA, uzyskała wynik dobry, co jest równoznaczne z zajęciem III miejsca w konkursie o zasięgu wojewódzkim.

W konkursowych zmaganiach, które odbyły się 18 marca 2018 r. w XXI LO im. Stanisława Kostki w Lublinie, naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów. Zmierzyli się oni z 415 kolegami z blisko 60 gimnazjów województwa lubelskiego. Prestiżowy tytuł laureata z oceną celującą uzyskało zaledwie 15 uczestników.

Na finałowej gali tego konkursu, 25 kwietnia, Krystian otrzymał puchar i dyplom uznania. Uczniom serdecznie gratulujemy osiągniętego wyniku i życzymy dalszych sukcesów!

Matematyczne laury dla Karola Kasperka

Mamy laureata prestiżowego XXI Konkursu Matematycznego im. ks. dra F. Jakóbczyka, który odbywa się pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.  Jest nim KAROL   KASPEREK, uczeń klasy III C naszego gimnazjum.  Uroczysta gala, na którą dyrekcja Biskupiaka zaprosiła Karola wraz z nauczycielką matematyki, panią Jolantą Nowak-Urbaś odbędzie się  26 kwietnia 2017 r. w gmachu XXI Liceum Ogólnokształcącego  im. Św. Stanisława Kostki w Lublinie.

Organizowany corocznie od roku szkolnego 1995/96 Konkurs Matematyczny im. ks. dra F. Jakóbczyka (nauczyciela matematyki dawnego Biskupiaka, wykładowcy matematyki na KUL, członka Polskiego Towarzystwa Matematycznego i ucznia światowej sławy matematyków: Wacława Sierpińskiego i Alfreda Tarskiego) jest jedną z ważniejszych i coraz bardziej docenianych imprez mających na celu popularyzację wiedzy matematycznej w regionie.

W roku szkolnym 2016/207 do w konkursie wzięło udział 466 uczniów klas drugich i trzecich z blisko 60 gimnazjów. Zawodnicy zmierzyli się z arkuszem składającym się z 18 zadań, wśród których były zadania testowe z jedną poprawną odpowiedzią, wielokrotnego wyboru oraz zadania otwarte wymagające przedstawienia pełnego toku rozumowania.

W  tegorocznej edycji Konkursu grono Laureatów obejmuje 53 uczniów z 27 szkół gimnazjalnych z województwa lubelskiego.

Gratulacje dla Karola Kasperka i jego nauczycielki  matematyki,

pani Jolanty Nowak Urbaś.

Matematyk Wojtek

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy III A naszego gimnazjum - Wojtek Kotelba,w ostatnim czasie  odniósł duże, matematyczne sukcesy. Uzyskał  wynik dobry w prestiżowym  Konkursie Matematycznym im. ks. dra F. Jakóbczyka . Został również wyróżniony w konkursie matematycznym KANGUR ( kategoria Junior). Wojtkowi i jego nauczycielce matematyki - pani Jolancie Nowak-Urbaś, serdecznie gratulujemy.

Młodzi matematycy na podium!

8 maja 2015 roku odbył sie w Ciecierzynie III Gminny Konkurs Matematyczny „Mistrz Matematyki” dla uczniów klas trzecich SP. W matematycznych zmaganiach wzięło udział 20 dzieci (laureatów etapów szkolnych) z siedmiu szkół w gminie. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów, przy czym dwoje z nich stanęło na podium: II miejsce zajął Jakub Zarębski z kl.3b (nauczyciel Iwona Choina) oraz III miejsce – Oliwia Borys z kl. 3a (nauczyciel Barbara Roziewicz). Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Pana Wójta pamiątkowe dyplomy i nagrody. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za dołożenie swojej cegiełki do szkolnych sukcesów!

Z przyjemnością informujemy, że Bartłomiej Gajuś uczeń klasy IIIA zakwalifikował się do finału Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA, organizowanego przez Międzynarodowe Gimnazjum nr 51 i Liceum Ogólnokształcące Meridian oraz Vistula University w Warszawie. Do konkursu przystąpiło 103 264 uczniów z całego kraju (w kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum). Do finału zaproszono 500 najlepszych uczniów w danej kategorii. Bartek - życzymy połamania pióra i trzymamy kciuki!!!

16 marca 2013 r. odbyła się XVII edycja Konkursu Matematycznego im. ks. dr Franciszka Jakóbczyka. Nasze gimnazjum reprezentowało sześcioro uczniów z klas III, w przygotowaniach  pomagały im nauczycielki p. J.Nowak-Urbaś oraz E. Kotelba.

MICHALINA BIJAK (IIID) została LAUREATKĄ  i w dniu 16 kwietnia wzięła udział w uroczystości rozdania nagród, otrzymała upominek oraz imienny medal.

Pozostali nasi uczniowie: Łukasz Klępka (IIIA), Piotr Kowalik (IIIC), Justyna Urbaś (IIIC), Sandra Kądziela (IIID) osiągnęli wynik utożsamiany z III miejscem w konkursie o zasięgu wojewódzkim.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy sukcesu

I Gminny Konkurs Matematyczny „ Mistrz Matematyki” w Ciecierzynie – naszą szkołę po przejściu eliminacji szkolnych reprezentowali : Matylda Dolińska i Dawid Wach (ucz.kl.3a – wych.A.Wójcik)  oraz  Dorota Choina i Milena Jaworska ( ucz.kl.3c- wych. E.Bartosik)– wyróżnienie w konkursie zdobyła  Dorotka Choina, pozostali uczniowie otrzymali podziękowania od organizatorów.

Z ogromną przyjemnością i dumą;-) informujemy, że Jakub Dobosz, uczeń klasy IIID został laureatem Konkursu Matematycznego im. ks. dra F. Jakóbczyka, który odbył się 13 marca 2011 roku w XXI LO im. św. Stanisława Kostki w Lublinie. Razem z Jakubem do konkursu przystąpiło prawie 600 gimnazjalistów z całego województwa (a wśród nich te najbardziej elitarne)! Kuba przygotowywał się do konkursu pod pilnym i fachowym okiem pani Eli Kotelby. Konkurs jest organizowany od 1995 roku i jest jedną z najważniejszych imprez popularyzujących wiedzę matematyczną w naszym regionie. 15 kwietnia odbyła się uroczystość rozdania nagród. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, laureaci upominki oraz imienne medale! Jakubowi oraz pani Eli SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Więcej informacji znajdziecie w reportażu na stronie Kuriera Lubelskiego

http://www.kurierlubelski.pl/region/lublin/232373,matma-przyciaga-tlumy,m,3,id,t,z,no.htmloraz na stronie ‘biskupiaka’ http://www.biskupiak.lublin.pl/liceum/