Szkoła wielu możliwości Szkoła Przyszłości Gang Swojaków Projekty zrealizowane w I okresie roku szk.2021/22 Przyroda z klasą Gang Fajniaków Kody Literatury Wykaz projektów 2020 Kubusiowi Przyjaciele Natury "Dziel się uśmiechem" Dziel się uśmiechem Edukacja stomatologiczna Galaktyczna podróż Aktywna tablica Młodzieżowa Straż Leśna Akademia Bezpiecznego Puchatka. Nowoczesna edukacja wczesnoszkolna Audycje muzyczne Moje dziecko idzie do szkoły Nie pal przy mnie proszę Bezpieczne wakacje Żyj smacznie i zdrowo Program Grosik Szkoła w Ruchu Projekt Szkoła Dobrze Wychowana

Szkoła wielu możliwości

Tytuł projektu: “Szkoła wielu możliwości”

Dofinansowanie : 1 144 700,46 zł

Wkład własny : 259 720,00 zł

Kwota projektu: 1 404 420,46 zł

Celem głównym projektu jest wspieranie równego dostępu do dobrej jakości, włączającego kształcenia i wdrażanie nowych rozwiązań na rzecz rozwoju umiejętności, a także  kompetencji  uczniów i podnoszenia kwalifikacji nauczycieli.  Spowoduje to podniesienie jakości usług edukacyjnych w Szkole Podstawowej im. Marty z Budnych Łosiowej w Niemcach  poprzez doposażenie w sprzęt i pomoce dydaktyczne, organizację dodatkowych bezpłatnych zajęć i wycieczek edukacyjnych, kursów i studiów podyplomowych  w okresie I 2024-VI 2026.

Wprowadzenie dodatkowej oferty dydaktycznej przyczyni się do rozwoju kompetencji społeczno-emocjonalnych, umiejętności  niezbędnych na rynku pracy, w tym kompetencji cyfrowych oraz rozwinie talenty i zainteresowania uczniów  poprzez następujące zajęcia:

1. Koło dziennikarskie: Dziennikarstwo bez granic - kl. VII-VIII, 2h/tydz.

2. Koło teatralne: Wokół teatru - kl. II-IV,.

3. Biblioteczna apteczka - bajkoterapia lekiem na problemy małego człowieka

4. Zajęcia rozwijające: Take this path......it leads to better English - kl. VII-VIII,

5. Zajęcia wyrównawcze: edukacja wczesnoszkolna - kl. I-III

6. Szkolne Koło Biologów

7. Szkolne Koło Chemików

8. Wszystko gra! Zajęcia wspierające rozwój emocjonalno - społeczny - kl. IV-VI, VII-VIII,

9. Zajęcia integracji sensorycznej

10. Zajęcia terapii pedagogicznej

11. Zajęcia logopedyczne - kl.I-III,

12. Zajęcia z programowania - kl. VI-VII,

13. Zajęcia z robotyki z wykorzystaniem klocków Lego Education - kl. I-VI

14. Cztery pory roku na Roztoczu – warsztaty fotograficzne - kl. I-III -  2 spotkania teoretyczne w SP oraz 4 wyjazdy.

15. Kwiatowo i kolorowo - warsztaty florystyczne dla młodych twórców - kl. I-III

16. Szycie na maszynie - kl. VI-VIII

17. Warsztaty "Stop cyberprzemocy" kl. I-VIII

18. Warsztaty "Bezpieczeństwo w sieci" kl. I-VIII

19. Doradztwo zawodowe kl. VIII

Dodatkowo zostanie wyposażona sala do zajęć integracji sensorycznej, gabinet logopedyczny, sala do zajęć psychologiczno -pedagogicznych oraz sala czytelnicza przy szkolnej bibliotece.

Pomysły na ciekawe zajęcia połączone wraz  z zapotrzebowaniem na pomoce zostały opracowane przez szkolny zespół nauczycieli pod kierunkiem wicedyrektor  dr Marioli Sidor.